Волинське село заблокувало водний канал до Білорусі, щоб було де мити бурштин? (відео)

На ділянці кордону в межах Ветлівської селищної ради Любешівського району, що на Волині, місцеві мешканці висловлюють незадоволення з приводу проведення демаркаційних робіт білоруською стороною.

Про це повідомили у прес-центрі Державної прикордонної служби України.

На їх думку, українсько-білоруського державного кордону була проведена не вірно. У зв'язку з цим білоруська сторона у лютому 2016 року була змушена призупинити інженерні роботи.

Проблемною ділянкою став Жировський канал, який на цій ділянці проходить вздовж кордону та у відповідності до договору між країнами належить Республіці Білорусь. На даний момент білоруська Сторона не може відновити інженерні роботи, оскільки місцеві мешканці не дозволяють цього зробити. Така ситуація може призвести до зриву польових демаркаційних робіт на державному кордоні, що, своєю чергою, негативно вплине на двосторонні відносини.

Спроби пояснення місцевим мешканцям про абсурдність таких демаршів - наразі результатів не дали. Зараз перевіряється інформація про те, що насправді причиною акцій місцевих мешканців є не захист державних інтересів, а можлива для регіону потреба – брати з каналу воду для миття бурштину.

У межах компетенції Державна прикордонна служба поінформувала про дану конфлікту ситуацію центральні органи виконавчої влади, а також правоохоронні органи та органи місцевого самоврядування і вживає усіх необхідних заходів задля дотримання режиму державного кордону та недопущення протиправних дій на даній ділянці.

Як відомо, у 2013 році завершився процес делімітації державного кордону з Республікою Білорусь та розпочався процес демаркації українсько-білоруської ділянки державного кордону. Лінія проходження державного кордону затверджена Договором між Україною і Республікою Білорусь про державний кордон, який набрав чинності 18 червня 2013 – після ратифікації документу білоруською стороною. Україна ратифікувала його ще 18 липня 1997-го. Наразі 404 км кордону вже винесено на місцевість та визначено місця 977 прикордонних знаків. Білоруською стороною вже встановлено 512 прикордонних знаків.

Довідка: демаркація кордонів (лат. demarcatio розмежування) – проведення лінії державного кордону на місцевості з позначенням його спеціальними прикордонними знаками згідно з договорами про делімітацію кордонів і доданими до них картами та описами.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
05.05.2016 14:00
Переглядів1842
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-10-2018 16-10-2018 15-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг