"Укртепло-Волинь" спростувало звинувачення щодо ковельських казарм

Звинувачення в бік службових осіб компанії "Укртепло-Волинь", які, начебто, продали військовим у Ковелі теплову енергію по завищених цінах, внаслідок чого заволоділи державними коштами в сумі понад 1,4 млн грн – безпідставні.

Про це повідомили у компанії, – пише Волинське Агентство Розслідувань.

Нагадаємо, 28 квітня компанія програла суд, в якому її звинувачували у завищенні цін на тепло для військових казарм у Ковелі.

Публікуємо заяву компанії без змін і правок:

По-перше, реальна і економічно обґрунтована вартість виробництва 1 Гкал теплової енергії з дров є вищою за вартість виробництва 1 Гкал з вугілля – відповідно 413,10 грн та 358,97 грн. Тобто, не може йти і мови про якусь незаплановану економію для компанії. Навпаки, завдяки роботі "Укртепло-Волинь" саме бюджетні кошти було зекономлено. До моменту укладання договору з "Укртепло-Волинь" приміщення на території військового містечку обігрівалися мазутом. На ці цілі щороку витрачалося близько 6 млн. грн., тоді як вартість послуг "Укртепло-Волинь" в різний період складала від 990 тис. грн.. до 1,46 млн. грн. Враховуючи, що "Укртепло-Волинь" ретельно виконує взяті на себе зобов'язання і в повній мірі забезпечує своїх споживачів теплом та гарячою водою, це суттєва вигода для бюджету країни.

По-друге, сама процедура видача ліцензії на виробництво теплової енергії та затвердження тарифів НКРЕКП є недосконалою і досить хаотичною. Особливо що стосується тих компаній, які працюють на відновлюваних джерелах енергії. Це консолідована позиція більшості учасників ринку та профільних асоціацій. Зокрема, Біоенергетичної асоціації України (посилання на звернення – тут, тут), за розрахунками якої середньозважений тариф на виробництво теплової енергії з відновлюваних джерел не може складати менше, ніж 1 278 грн./Гкал без ПДВ (посилання на розрахунок тарифу – тут). Внаслідок цього неодноразово піднімалося питання про ліквідацію дискримінаційних бар'єрів, які існують по відношенню до компаній, що працюють на відновлюваних джерелах енергії. Результатом цієї роботи стала розробка законопроекту 4334, яким передбачається передача органам місцевого самоврядування права встановлювати тариф на теплову енергію на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для бюджетних установ та населення. Наразі цей законопроект зареєстровано в парламенті і схвалено до розгляду профільним ВРУ.

З огляду на ці обставини, встановлені НКРЕКП тарифи дуже часто є економічно необґрунтованими і заниженими для тих компаній, які працюють на відновлюваних джерелах і створюють реальну конкуренцію монополістам і тим, хто звик за допомогою різних тіньових схем заробляти на закупівлях мазуту, вугілля та інших видів палива.

Зауважимо, що наша компанія є одним із лідерів ринку виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел. Ми працюємо прозоро та відкрито і будемо захищати нашу репутацію у будь-який законний спосіб.

Просимо врахувати нашу позицію і оперативно опублікувати коментар від імені прес-служби компанії в тексті новини "Компанія "ударівця" привласнила понад мільйон на дров'яному обігріві казарм у Ковелі"., опублікованій сьогодні, 12 травня 2016 року.

У випадку, якщо у Вас виникнуть додаткові запитання – готові на них відповісти.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
13.05.2016 11:57
Переглядів634
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-10-2018 19-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг