"Таємничі" доходи: як живе луцький суддя-спікер на зарплату

У мережі показали декларацію судді Луцького міськрайонного суду Анатолія Пахолюка, який попри задекларовану зарплату як основний дохід придбав нерухомість і дороге авто.

Розслідування про "дивні" статки луцького судді опублікував на офіційному сайті всеукраїнський проект Prosud.

У матеріалі сказано, що Пахолюк був призначений на посаду судді Луцького міськрайонного суду на 5 років. Вища кваліфікаційна комісія суддів України 30 вересня 2015 року рекомендувала обрати Анатолія Михайловича на посаду судді безстроково.

На даний час, до голосування Верховної Ради, пан Пахолюк не може виконувати свої прямі суддівські обов'язки, однак, на сьогодні його обрано суддею-спікером Луцького міськрайонного суду.

Посада судді-спікера була введена в українських судах з 2015 року з метою покращення комунікації зі ЗМІ та підвищення рівня довіри населення до суддів. Очікувалося, що посаду суддів-спікерів займуть судді з найкращою репутацією та рівнем довіри як серед ЗМІ, так і серед суддів.

Одним із завдань судді-спікера є коментувати та доносити інформацію про ті зміни, через які зараз проходить судова система України у зв'язку із судовою реформою, початком кваліфікаційного оцінювання суддів та ін. Однак, виявляється, що сам Анатолій Михайлович не зовсім розділяє необхідність очищення та реформування судової системи, зокрема, він є підписантом петиції до президента України "Щодо недопущення безпідставного розформування судівського резерву і судейського корпусу", в якій говориться про те, що звинувачення щодо непорядності суддів у своїй більшості є безпідставними, а рівень довіри населення до суддів є зовсім не таким низьким, як це доноситься ЗМІ, народними депутатами та активістами і складає 70%.

До речі, мати Анатолія Михайловича, Пахолюк Валентина Анатоліївна, також працює суддею в господарському суді Волинської області.

Якщо говорити про доходи та майно пана Пахолюка, то тут ми маємо його декларації за 2014 та 2015роки, відомості з майнових реєстрів та багато питань…

Отже, згідно декларації за 2014 рік, основним доходом Анатолія Михайловича була його заробітна плата судді. Дохід сім'ї пана Пахолюка також складався в основному із заробітної плати та був надзвичайно скромним – 10899 грн. на рік.

Жодних значних банківських вкладів або фінансових зобов'язань в декларації за 2014 рік також не зазначено.

Ситуація з доходами пана Пахолюка та його родини змінюється в 2015 році, коли, як ми говорили раніше, Анатолій Михайлович не здійснював своїх прямих суддівських обов'язків у зв'язку із закінченням терміну 5-річних повноважень.

Тим не менш, сукупний дохід пана Пахолюка та його родини в 2015 році склав 1млн.грн., тобто виріс у більш ніж 4(!) рази, порівнюючи з 2014 роком.

Цікавим є той факт, що в 2015 році основним доходом пана Пахолюка та його родини стала вже не заробітня плата, а так звані "інші види доходів".

Завдяки цим таємничим доходам, пан Пахолюк та його родина змогли заробити 802тис.грн. у 2015р.

За правилами заповнення декларацій, такими видами доходів можуть бути:

  • пенсійні виплати, отримані декларантом (членами сім'ї декларанта);
  • стипендії, отримані декларантом (членами сім'ї декларанта);
  • позики (кредити) отримані декларантом (членами сім'ї декларанта) від фінансових установ (банку, кредитної спілки, ломбарду, страхової компанії тощо);
  • допомога по тимчасовій непрацездатності (у тому числі – допомога по догляду за хворою дитиною або за хворим членом сім'ї; допомога по догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років; допомога на протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства; санаторно-курортне лікування);
  • допомога по вагітності та пологах;
  • одноразова допомога при народженні дитини;
  • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
  • суми відшкодувань за майнову або моральну шкоду, отримані декларантом (членами сім'ї декларанта) за рішенням суду;
  • забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, оплата путівок до дитячих оздоровчих закладів тощо).

Однак, у зв'язку з відсутністю страхових платежів у декларації 2014 року, позик та кредитів у 2015 році, походження більш ніж 800 тис.грн., задекларованих паном Пахолюком та його родиною в 2015 році, для нас є абсолютно незрозумілим. Нагадуємо, що будучи суддею, пан Пахолюк не може займатися будь-якою комерційною діяльністю.

Щодо майна Анатолія Михайловича, то в декларації за 2015р. він вказав дві земельні ділянки площею 12 та 17 соток, члени його сім'ї - земельну ділянку на 6 соток.

У Державному ж реєстрі речових прав на нерухоме майно ми знайшли інформацію лише щодо однієї земельної ділянки розміром 12 соток в с. Боратин неподалік Луцька.

Хоча зі знімків супутника на Google Maps видно, що дані земельні ділянки знаходяться поряд, а їх площі абсолютно співпадають з тими, що вказані в декларації.

Ціна ж даних земельних ділянок разом на сьогодні складає біля 30 тисяч доларів або 750 тисяч гривень.

Володіє пан Пахолюк також і будинком площею 236,5м² в с.Боратин. Інформація щодо будинку зазначена виключно в декларації 2015 року, бо саме в цьому році будинок було введено в експлуатацію.

Завдяки програмі Google Earth можна відслідкувати, що будівництво пан Пахолюк почав у 2011 році, через рік після того, як почав працювати суддею.

Актуальна ціна подібної нерухомості на сьогоднішній день складає більше 75 тисяч доларів або 1,9 мільйона гривень.

Також у декларації за 2015 рік Анатолій Михайлович вказав і квартиру площею 44,73м². Однак, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно інформація щодо даної квартири відсутня.

Має суддя Пахолюк у власності також і автомобіль BMW X5 3.0 2006 року випуску, вартість якого на сьогодні становить близько 19-20тис.$ або майже 500тис.грн. Придбав він його, до речі, також вже у часи свого 5-річного суддівства (у 2013р.)

Зараз Пахолюк, як і багато інших суддів, очікує на голосування Верховної Ради за призначення його суддею безстроково.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
16.08.2016 14:01
Переглядів4665
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
21:40
20.08.2016
Роман
Соседи живут не хуже )))))))
останні новини
21-10-2018 20-10-2018 19-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг