Собачі носи надихнули вчених на розробку унікального винаходу

Добре відомо, що собаки мають кращий нюх, ніж люди. Протягом багатьох років дослідники намагаються розробити штучний детектор, який би міг розпізнавати запахи так само добре, як і собачий ніс.

За даними інтернет-порталу technology.org, у науковому журналі "ACS Nano" одна група вчених повідомила, що їм вдалося зімітувати систему нюху собак, використовуючи нанотрубки на основі графену.

Усередині ніс собаки пронизаний мільйонами крихітних капілярів, які забезпечують суперчутливий нюх. Оскільки капіляри займають таку велику площу, вони можуть виявляти запахи при надзвичайно низьких концентраціях. Детальне вивчення капілярної структури собачого носа підштовхнуло вчених зімітувати її для створення чутливого до газів детектору.

Попередні дослідження мали успіх у використанні графенових нанотрубок, які являли собою рівномірно скручені нанолисти графену. Ці трубки займали велику площу поверхні, були стійкими до високих температур, міцними та довговічними. Проте виникли проблеми з їх виготовленням. У минулих дослідженнях використовували сирий або модифікований графен, який не міг забезпечити бажаного ефекту – поверхня нанотрубок не була суцільною. Тому згодом їх почали виготовляти з додаванням полімеру, застосовуючи метод ліофілізації (осушення холодом) для утворення однорідних, неагрегованих структур. Отримані нанотрубки вчені вбудували в датчик газу, що зробило його надзвичайно вибірковим та чутливим до запахів.

У висновках дослідження вчені зазначають, що цей метод має потенціал для великомасштабного виробництва.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Lifestyle
Опубліковано:
18.03.2018 07:00
Переглядів494
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг