У сімейних лікарів поменшає пацієнтів, – заступник головного медика Луцька

Із січня 2017 року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає в зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги. Перетворення, які відбуватимуться в галузі впродовж року, будуть поетапними та запроваджуватимуться разом із інформуванням пацієнтської та лікарської спільнот.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року українці повинні починати шукати своїх лікарів, їм на це буде виділено півроку. А до 1 квітня має бути запущено базовий рівень E-Health з реєстром лікарів і пацієнтів. "Зараз ми вносимо в ту систему всі наявні дані. Відтак спускаємо її на первинну ланку з липня, аби всі лікарі вписали в базу своїх пацієнтів", – зазначила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Як розповів у коментарі діловому виданню Волині "Конкурент" заступник начальника управління охорони здоров'я Луцької міської ради Віктор Глухманюк, наразі електронний облік пацієнтів не сформований, оскільки цим займається безпосередньо МОЗ, а не регіональні управління. Також він додав, що наразі важко роз'яснити зміни, які торкнуться первинної ланки меддопомоги, оскільки конкретики ще немає.

"Зміни ці позитивні. Лікар первинної ланки має особисто знати кожного свого пацієнта. Сімейний лікар має знати, що у вас є певні проблеми чи щось турбує. Планується також введення госпітальних округів", – підкреслив він.

Зі слів Віктора Глухманюка, відповідно до змін, кількість пацієнтів у сімейного лікаря буде досить обмеженою – від 1 500 до 2 500 пацієнтів.

"Має бути механізм. Як на мене, це потрібно було зробити давно. Якісь елементи страхової медицини мають бути. У Конституції України задекларовано, що всі ми маємо отримувати безкоштовну медицину. А що значить безкоштовно? Якщо на медикаменти в лікарні на одну людину припадає трохи більше десяти гривень. Поки ви в лікарню прийшли, а приміщення обробили та підготували до вашого приходу, вже й гроші закінчилися", – резюмував заступник начальника управління.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
16.01.2017 14:31
Переглядів968
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:46
16.01.2017
Шалапін
Не розумію - як може сімейний лікар особисто знати 2 500 пацієнтів?
16:42
16.01.2017
Протест Вікторович
То й добре. Понабирають лікарі собі пацієнтів, щоб гроші гребсти лопатою, а толк чи є чи нема - кому яка різниця?
останні новини
18-06-2018 17-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг