"Розкол" між патріархатами є до цього часу – єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл

"Розкол" між Київським та Московським патріархатами Української Православної Церкви існує до теперішнього часу.

Про це розповів єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл (Петро Крикота) в інтерв'ю суспільно-політичного ток-шоу "Протилежний Погляд LIVE" у п'ятницю, 10 березня.

"Якщо ми говоримо, що віримо в єдину апостольську православну церкву, то що мається на увазі? У нас є одна православна церква. Церков не може бути багато. Те, що Київський патріархат свого часу відокремився, називається "розколом". Він є до теперішнього часу. Наша молитва і наше бажання, щоб ті, хто від нас від'єднався, приєдналися і стали разом в одній церкві.

Є закони державні. У нас також в церкві є свої закони – канонічні правила. І ми всі живемо згідно цих правил, дотримуємося їх. Одне із правил говорить, що повинні бути в єдності з "кіріархальною церквою", яка являється Московським патріархатом. Якщо в церкві виникає порушення цих правил, що відбулося в Київському патріархаті, то вони самі й відділяються. Ми знаходимося в єдності із вселенським православ'ям, а вони не являються єдиними з усією апостольською церквою. У цьому суттєва різниця",

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У НАС ІЗ МОСКОВСЬКИМ ПАТРІАРХОМ МОЛИТОВНЕ ЄДНАННЯ", – ВОЛИНСЬКИЙ ВЛАДИКА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "МОЖЛИВО ЦЕ СПОСІБ БОРОТЬБИ ЗА ПАРАФІЯН", – ВОЛИНСЬКИЙ ВЛАДИКА ПРО ВИСЛОВИ МИТРОПОЛИТА МИХАЇЛА

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
11.03.2017 14:31
Переглядів1461
Коментарів7
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
07:12
12.03.2017
До мамая
Патріархати названі вами утворилися без участі розколів. Їх просто не було. У нас кравчук обеззброів Україну а філарет розділив народ розколом. Обеззброїти і розділити народ це злочин! Вселенські церкви кажуть про необхідність повернення "церков" Упц кп і Уапц до УПЦ. Тоді буде мова про законний патріархат. Ми ж не йдемо в Європу самочинно без дотримання вимог. Хіба що в мамая свій план- через злочин до зірок. Так не буває.
16:52
11.03.2017
Олег
Розкол- це порушення церковноі дисципліни і канонів. В "киівському патріархаті" ці дії є присутні. Маємо невтішний наслідок- самопроголошений "патріархат", або розкол. Це все одно що наш обласний голова проголосить себе "президентом" України. Його навіть сільські голови не визнають. А "київський патріархат" це утворення Філарета і кравчука. Перший розділив народ розділивши церкву. А інший обеззброів державу. Витоки війни йдуть до них. Бо розділяти і робити беззахисним народ це злочин!
22:12
11.03.2017
Мамай
2
0
Почитай історію, а не займайся фарисейством. Як утворився Московський патріархат, як утворився Болгарський патріарха. Їх свого часу теж називали розкольниками - а тепер вони правильні і канонічні. То що є декілька правд чи як дишло сьогодні так а завтра по іншому.
15:40
11.03.2017
херарсон
татишо. а коли тут була належність до Константинополя, щось було інакше? менше до попів стрибали?
21:18
11.03.2017
Олег
1
1
Вибач, не можу твоє ім'я написати... але яке ім'я твоє- така і писанина твоя.
14:35
11.03.2017
КАРЛСОН
ЗВИЧАЙНО Є !!! І РОЗКОЛ БУДЕ ДОКИ БУДЕ МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ
21:24
11.03.2017
Олег
1
1
Подивись в ютубі наречення в єпископа житомирського кп... яке відбулось не дивлячись на відкриті протести у Володимирському соборі. То хто робить розкол? - той хто не чує людей.
останні новини
23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг