Лучани можуть безкоштовно перевіритися на туберкульоз

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня, лучани можуть зробити флюорографію у пересувному флюорографічному кабінеті, який встановлений на Театральному майдані перед Волинським академічним обласним музично-драматичним театром імені Т. Г. Шевченка.

Про це повідомляє Управління охорони здоров'я міської ради.

З 21 по 24 березня з 11.00 год. до 15.00 год. з ініціативи Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України працює пересувний флюорографічний кабінет обласного протитуберкульозного об'єднання, де кожному охочому проведуть флюорографію і відразу видаватимуть результати обстеження. Як стверджують спеціалісти, аби бути спокійним і контролювати стан легень, флюорографію потрібно робити щодва роки. Крім того, волонтери міської організації Товариства Червоного Хреста України проводять санітарно-освітню роботу, роздають інформаційні матеріали тощо.

Про складний стан із туберкульозом відомо практично кожному, однак лише незначна частина населення справді переймається профілактикою. Так, упродовж минулого року у м. Луцьку зафіксовано 27 занедбаних випадків захворювання на туберкульоз. Аналіз цих випадків показав, що 18 випадків – це несвоєчасне звернення (нерегулярне проходження рентгенобстеження, при чому тільки 9 випадків - це особи, які ведуть асоціальний спосіб життя).

Нагадаємо: ще 1993 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про початок всесвітньої епідемії цієї хвороби. Україна визнала кризову ситуацію наприкінці дев'яностих. За висновками ВОЗ, наша країна перебуває у групі держав із високим рівнем поширення туберкульозу.

Довідково:

Туберкульоз - інфекційне захворювання, що спричинюється мікобактеріями туберкульозу (паличкою Коха). На туберкульоз хворіють незалежно від статі, віку, національної приналежності чи соціального становища.

Зараження відбувається повітряно-пиловим (через вдихання зараженого пилу), повітряно-крапельним (через вдихання повітря, в яке кашляв або чхав хворий). Взагалі захворіти можна алементарним шляхом - через їжу, посуд, побутові речі. Можливі й інші шляхи зараження (статевий, контактний через пошкоджену шкіру чи слизові оболонки, переливання зараженої туберкульозом крові, внутрішньоутробний тощо). Однак, найчастіше туберкульозом заражаються від хворих (членів родини, сусідів, спіпрацівників) які кашляють, спльовують мокротиння, зокрема.

Захворювання у інфікованих осіб розвивається, коли у людини знижений імунітет унаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, алкоголізму, наркоманії та інших захворювань, недостатнього харчування, виснажливої праці.

Найчастіші симптоми туберкульозу: стійкий кашель із виділенням мокротиння, тривале підвищення температури тіла, швидка втома, втрата апетиту та безпричинне схуднення, потовиділення, особливо вночі, задишка, кровохаркання. В частині випадків, особливо на початку хвороби, туберкульоз може розвиватися безсимптомно або виявляється лише один із симптомів.

Хронічного перебігу хвороба набуває тоді, коли хворий приймає не всі призначені лікарем протитуберкульозні препарати або приймає їх нерегулярно, робить тривалі перерви в лікуванні.

Профілактичні заходи: після виявлення хвороби усі члени родини повинні негайно пройти флюорографічне обстеження. У разі виявлення відкритої форми туберкульозу на період бактеріовиділення хворий має бути ізольований у стаціонар. У помешканні хворого з бактеріовиділенням працівники санітарно-епідеміологічної служби повинні провести дезинфекцію, помешкання прибирається з використанням засобів дезинфекції, посуд підлягає 30-ти хвилинному кип'ятінню з використанням 2% розчину соди або 2% освітленого розчину хлорного вапна (20 г. хлорного вапна розчиняється віл. води і настоюється впродовж доби).

Проводиться специфічна профіліктика за допомогою вакцини БЦЖ. Первинна вакцинація проводиться доношеним новонародженим дітям у пологовому будинку на 3-5 день життя. Ревакцинацію здійснюють здоровим дітям, які мають негативну реакцію Манту з 2 ТО в 7 і 14-річному віці.

Хіміопрофілактику протитуберкульозними препаратами проводять здоровим людям, у яких підвищений ризик захворювання на туберкульоз.

Тож, пам'ятайте, здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету, стануть запорукою здоров'я.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
23.03.2017 17:54
Переглядів486
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг