"Об'єднались кака і бека, і утворився запах", – Гунчик про сморід у Луцьку

У Волинської ОДА назвали основні причини неприємного запаху та кроки щодо вирішення цієї ситуації.

"Я хотів би, щоб ми ще раз озвучили основні причини, щоб вирішувати, а не спекулювати на цьому питанні". Про це сказав голова Волинської ОДА Володимир Гунчик 17 липня під час оперативної наради.

Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук повідомив, що здійснили ряд перевірок на основних підприємствах, які могли б впливати на цю ситуацію: "БіоПек" (біоетаноловий завод), Гнідавський цукровий завод, ТзОВ "Ортранс" (на території Гіркополонківської сільради), Гіркополонківська сільрада, Княгининівська сільрада. У результаті перевірок виявили ряд порушень.

"Серед порушень – і робота біоетанолового заводу, який свої відходи скидав на поля фільтрації, куди потрапляли і каналізаційні відходи з житлових масивів мікрорайону Вересневого, а там об'єднувалась кака і бека, і утворювався запах", – додав до слів еколога Володимир Гунчик.

Також, зі слів еколога, давали запахи і очисні споруди у Вишкові (це споруди "Луцькводоканалу"), які у зв'язку з розою вітрів поширювались на територію міста Луцька. Не працюють очисні в Княгининку, в Рокинях та Гіркій Полонці. На території останньої є ще очисні споруди "Ортранс", які теж не працюють. У комплексі це теж дає неприємні запахи, які поширюються на територію міста, а також ще є несанкціоновані зливи в каналізаційні стоки від підприємств, які займаються м'ясопереробкою.

"Міська влада не повинна боятись цього питання, і варто казати, що є рішення міської ради про збір каналізаційних стоків Вересневого, які передадуть в систему "Луцькводоканалу", виділено кошти для того, щоб доробити мережі. Але це не буде за один день. Місту мають сказати, за які терміни відновлять очисні в районі Вишкова, назвати терміни та графіки", – сказав Володимир Гунчик.

Він додав, що і Княгининівська ОТГ, і Гіркополонківська сільрада теж повинна задекларувати, в які терміни будуть відновлені роботи очисних споруд.

Також очільник області сказав, що адміністрація робитиме все, щоби Гнідавський цукровий завод нормально працював, бо це величезні надходження до бюджету, і області цікаво, щоби він функціонував. А щодо біоетанольного заводу є багато питань. Зі слів Володимира Гунчика, його робота неможлива без висновків екологічних експертиз та вирішення інших питань.

Також голова ОДА попросив керівництво міста зустрітись з керівництвом цукрового заводу і обговорити ці питання.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
17.07.2017 14:40
Переглядів2231
Коментарів5
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
22:12
15.08.2017
Катерина
А як же рішення суду від 3 липня 17 року? Завод хімічної промисловості без дозволів побудували на території цукрового заводу і запустили. Атепер хочуть варити цукор з хімікатами? А де наша влада з її екологами та контролюючими органами?
10:38
18.07.2017
зібрались... поговорили..., голова попросив.... Яке рішення прийняли? Коли і в які терміни це рішення має виконатись? Управлінці з "великої" букви.
16:54
17.07.2017
Юродивий
Новітній Мєндєлєєв прямо. Вивів формулу: Кака + Бека = Сморід. Нобелівську премію йому!
16:55
17.07.2017
ахахахаха
0
0
ахааххахахаха
16:18
17.07.2017
українка
як все просто...
останні новини
17-06-2018 16-06-2018 15-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг