На "Центральному" ринку грядуть зміни

На чергову сесію міської ради виносять два питання, що стосуються "Центрального" ринку в Луцьку. Відповідно до одного рішення, пропонується поновити договір оренди земельної ділянки Волинській обласній спілці споживчих товариств (на ділянку площею 2,2125 га), а іншим відмовити в поновлені договору оренди землі (на ділянку площею 0,5904 га).

Про які ділянки йдеться?

Ділянка, оренду якої хочуть поновити облспоживспілці ще на рік (до 27.08.2018), розміщена ліворуч від вулиці Замкової. Її площа – 2,2125 га.

Інша ділянка розміщена праворуч вулиці Замкової з площею 0,5904 га. Якщо міська рада відмовить у поновлені договору, то орендар протягом місяця має звільнити зайняту площу від металевих конструкції. Якщо сама спілка не захоче звільняти території від конструкцій, це зробить муніципальна варта примусово.

Судячи із карти, йдеться про територію, де свого часу була парковка.

Що вирішила комісія?

Як пояснив керівник управління земельних ресурсів Сергій Шабала, проекти рішень мотивовані рекомендаціями тимчасової контрольної комісії з питань врегулювання діяльності ринків на території міста Луцька. Її створили у кінці квітня минулого року. До складу комісії входили представники усіх представлених у раді політичних партій. За шість місяців вона напрацювала свої рекомендації, і звіт комісії затвердила Луцька міська рада.

Зокрема щодо ділянки (під кадастровим номером 0710100000:11:050:0006), яку пропонують дати в оренду ще на рік, комісія пропонувала розділити її на окремі ділянки і присвоїти їм кадастрові номери.

"Після розподілу та повернення вказаної земельної ділянки до комунальної власності рекомендувати ЛМР передати в оренду земельну ділянку, обтяжену об'єктом нерухомого майна, власнику об'єкта нерухомості та прийняти рішення щодо вільних земельних ділянок", – йдеться у звіті тимчасової комісії.

Щодо ділянки, термін оренди якої не збираються подовжувати, у звіті йдеться: "Реконструкція ринку проведена самочинно з грубим порушенням існуючих будівельних норм. Законність встановлення металевих конструкцій на вказаній території документально не підтверджено, схеми розташування відсутні. Крім того, реконструкція рядів, влаштування бруківки та накриття проводиться з залученням коштів суб'єктів підприємництва, що здійснюють свою діяльність на території вказаного ринку. Грошові кошти підприємцями вносяться на поточний рахунок Волинської облспоживспілки у якості благодійних внесків, які остання відображає на своєму балансі як власне майно. Земельна ділянка кадастровий номер 0710100000:11:050:0005 призначена для обслуговування ринку "Центральний", забудована торговими павільйонами, тобто використовується не за цільовим призначенням".

З огляду на це, комісія рекомендувала винести відмовне рішення. А управлінню земельних ресурсів надіслати до 1 березня 2017 року орендарю відповідне повідомлення щодо припинення договору оренди землі.

У рекомендаціях також просять розглянути можливість передати цю ділянку для КП "Автопарксервіс" для організації стоянки та парковки.

Поки що ці питання не розглядала постійна комісія міської ради з земельних питань. Її голова Євгеній Ткачук каже, що поки не ознайомився із запропонованими рішеннями, втім вважає, що підприємцям, які там торгують, треба дати час і показати концепцію зміни ринку. Тож, схоже, це питання стане предметом дискусій не лише в стінах мерії ще не раз.

Що робити підприємцям?

Поки що не відомо, яке рішення винесе сесія міської ради. Про те, що ринок у тому вигляді, який він є, далі існувати не може, мова триває не перший рік.

Голова громадської організації "Бізнес-Волинь" Ігор Дильов зазначив, що підприємці, звісно, чули про плани щось змінювати на ринку, втім на рівні чуток.

Ігор Дильов

"Я би хотів це питання винести у публічну площину. Коли такі рішення приймають, люди повинні розуміти, що їх чекає і що їм робити. Кінець кінцем, це ж підприємці, які сплачують податки. Їм мали би щось запропонувати. Є бажання обговорити це публічно, і будемо цього вимагати", – зазначив Ігор Дильов.

Автор:Тетяна ГРІШИНА
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
10.08.2017 21:00
Переглядів9004
Коментарів9
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:16
16.08.2017
Саня
Треба зробити як у Львові Південний ринок ! Краса !
21:20
13.08.2017
Лучанин
Закрити, закрити, закрити і все, а далі стоянка для туристів.
13:24
11.08.2017
Лучанин
Там вибачте "срач" а не ринок.... І тіж самі підприємці могли б висунути якісь пропозиції щодо врегулювання порядку на ринку . Як порядок то тихенько мовчать , як якісь зміни не в їхню користь то відразу "ми платимо податки " ....
23:03
12.08.2017
Підприємець
1
0
А ви думаєте, що підприємці не вносили пропозицій? Ми тільки ЗА порядок, і навіть в тому році на весні поставили нові гарні контейнери ближче до замку, але жтнам ніхтотне дає гарантії, що завтра не доведеться шукати місце та транспорт для того щоб їх вивезти. А на рахунок сміття, то це не ринок винен, а люди, які смітять, і влада, яка не може забезпечити потрібну кількість сміттєвих баків
09:27
11.08.2017
Лар1са
Так зв1сно тут потр1бн1 зм1ни,Але про це треба говорить в1дкрито 1 чесно.П1дпри €мц1 так об люди 1 подарки платить шален1.Та 1 в ОБЛспожив в1ддають колосальн1 кошти за с во!' Торгов1 м1стя,тут просто 1де шантож на рынку ,не заплатил в1дключемо св1тло,а води тут нема бо грошей нема в ОБЛспоживсп1лц1 1 ось так тут 1сну €со.Корупц1я зашкалю €.......
22:38
10.08.2017
Мілена
Споконвіку там був ринок, в нашому славетному місті на Замковій площі.Але чомусь місцева влада за ті податки що сплачують підприємці, отримують заробітні плати як держслужбовці, яких лучани і обирали до влади, надіючи мати підтримку тих підприємців які у скрутний та нелегкий час України виживають на місцевих ринках . Але впродовж багатьох років цей дійсно ласий кусочок землі не дає спокою владі яка отримує в місцевий бюджет немаленькі кошти. Так хіба ж відрізають руку яка кормить?
21:54
10.08.2017
Архітектор
Цілком правильне і справедливе рішення. Земельну ділянку площею 0.5904 га, яка була парковкою ринку, у 90 роках минулого століття облспоживспілка самочинно без проекту облаштувала під другий ринок,що суперечить нормам.
21:25
10.08.2017
Любов
І без того все зрозуміло. Етнічно чистий "патріот" разом зі своєю етнічно чистою політичною силою пригрібає до рук ласі шматки, на яких запровадить свої правила. Непоодинокі випадки очевидні. На черзі центральний ринок.
21:20
10.08.2017
Лучанка
На цьому ринку давно треба було навести лад
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг