Професорку СНУ здивувала реакція влади на побиття темношкірих студентів

Оксана Ярош
Фото: hromadskeradio.org

Професорка кафедри політології Східноєвропейського університету імені Лесі Українки Оксана Ярош здивована відсутністю реакції представників влади щодо побиття темношкірих студентів у Луцьку.

Подія трапилася 3 серпня, троє студентів із Алжиру та Намібії потрапили до лікарні.

Під час ефіру суспільно-політичного ток-шоу "Протилежний Погляд Live" Оксана Ярош звернула увагу, що не чула певних заяв зі сторони влади міста та області щодо ситуації.

"Ви чули публічні заяви державних службовців чи політиків на другий день, 4 серпня, після третього серпня: "Ми засуджуємо такі прояви. Ми розуміємо, що наша територія, область та місто вільні від проявів расизму і всілякої нетерпимості. Я — ні", - зазначила Оксана Ярош.

Разом із тим здивував своєю реакцією політик, депутат Ківерцівської районної ради Анатолій Пушкін. На думку журналістки Оксани Петрук обранець громади дозволив собі расистські висловлювання у соціальній мережі Facebook.

Якщо такі заклики дійсно мали місце, ситуацію повинні дослідити правоохоронці, вважає Віталій Єлов, регіональний координатор уповноваженого з прав людини у Верховній Раді України.

"Депутатам, політикам, публічним людям, державним службовцям просто заборонено вживати такі терміни. Потрібно вивчити для себе та не продукувати мову ненависті, мову ворожнечі. Це не продуктивно. Я трішки дискутувала зі згаданим депутатом. Йому варто змінитися. Показання, що хтось вищий, а хтось нижчий — ці прояви неприпустимі у нашому третьому тисячолітті. Є люди, для яких права людини не цінність, але тоді вони не повинні бути у публічному просторі", - доповнила Оксана Ярош.

Експерти відзначили, що дискримінацією за ознакою раси є це будь-яка нетерпимість, або позбавлення прав та можливостей реалізації людини у соціальному, політичному житті.

Завданням держави є запобігати таким проявам, і не допускати їх, зробити територію для реалізації прав та можливостей не залежно від того якої вони раси, національності, релігії, статті, кажуть гості ток-шоу.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
13.08.2017 18:30
Переглядів3332
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:25
17.08.2017
Людмила
Варто лише уявити, що це ваша дитина приїхала з іншого континенту в чужу країну для навчання. І все буде в порядку. Яка різниця, якого кольору шкіра в дитини? Мені їх шкода, бо в самої діти недавно вийшли зі студентського віку. Ставтеся до них так, як хочете, щоб поставилися до вашої дитини, яка далеко від вас.
10:56
17.08.2017
Дмитро
да всім всеодно ...
останні новини
17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг