Шкільні лінійки без влади й духовенства: варто чи ні

На порталі петицій з'явилася ініціатива про заборону чиновникам і духовенству брати участь у шкільних лінійках, зокрема йдеться про свято 1-го вересня та останнього дзвінка.

Таку ідею почали активно обговорювати у соцмережах, і за половину відведеного на голосування часу вона набрала 150 підписів при потрібних 300. Якщо лучани продовжать так активно голосувати, є ймовірність, що владі таки доведеться її розглядати. Що спонукало до формування такої петиції і чи варто забороняти промови депутатів і священиків у школах, дізнавався "Конкурент".

Автор ідеї, оператор телеканалу "ZIK" Віктор Макаревич розповів, що у соцмережах побачив звернення українців до Президента Україні зі схожим проханням. Після того створив таку петицію у Луцьку.

"Це було спонтанне рішення, яке раптом прийшло у голову. Просто дістала вже ця багаторічна присутність духовенства, політиків та політиканів на подібних святах", – каже він.

Віктор Макаревич у петиції зазначив, що краще, коли слово на шкільних лінійках мають тільки вчителі, батьки та діти.

Шановні депутати,чиновники,політики,кандидати усього вищезгаданого! Ваша присутність на шкільних святах – це є прояв старої, комуністичної, піонерсько-комсомольської системи, яка абсолютно застаріла і недолуга у наш час вільної України. Зрозумійте нарешті, що ваші соціально-політичні монологи про пластикові вікна/двері/жалюзі/комп'ютери/принтери/сканери вже нікому не потрібні. Це все вже стало нормою, а не заробітком голосів на майбутніх виборах. Тим більше, що якраз у період проведення вищезгаданих свят в Україні панують сухі і теплі погодні умови, тому учням протипоказано довге перебування на відкритих шкільних майданчиках", – зазначив він у петиції.

Натомість керівник Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Василь Грановський каже, що зовсім не впустити депутатів, від яких залежить життя навчальних установ, теж буде неправильно.

"Яких би політичних уподобань людина не була, вона притримується своєї точки зору, але вона дає зобовязання працювати для інших. Те ж саме і зі священиками. До них ходять ті ж самі батьки, діти яких ходять в школу. Якщо все обрізати, то хто тоді буде приходити? Хтось все-таки повинен бути від представників влади, бо на цьому тримається школа. Зрозуміло, що сьогодні батьки допомагають навчальним закладам, та все ж. Освіта тримається на місцевому бюджеті. Категорично відрізати ми не можемо, це буде не по-людськи, на це треба дивитися з різних боків", – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ ЗНАНЬ БЕЗ ЧИНОВНИКІВ: ЩО ДУМАЮТЬ ЛУЧАНИ (ФОТО)

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
27.08.2017 17:00
Переглядів4819
Коментарів6
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
20:51
28.08.2017
Читаючи коментар керівника Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Василя Грановського, починаю розуміти, що з такими "кадрами" нашій освіті не допоможе ніяка реформа. Людина застрягла в системі 50-річного терміну давності як мінімум. Так, освіта тримається на місцевому бюджеті. І що? Це робота місцевих чиновників, за яку вони отримують зарплату. Вони зобов'язані це робити, незалежно від того, запросять їх на лінійку чи ні. Якщо свою роботу вони будуть робити добре, то виборці їх оберуть на наступний термін. На святі ДЛЯ УЧНІВ вони що роблять? Фінансування отримають тільки ті школи, де були чинуші 1 вересня? Якщо такі "глибокі" совкові думки озвучує один з головних освітян області, мені стає страшно: хто вчить наших дітей!
20:43
28.08.2017
Ірина
Про попів на лінійці: є такий основний закон держави, називається Конституція. Так от у ній прорисано, що церква в Україні відділена від держави. І якщо попів на лінійці немає, то це "не обрізання", а дотримання закону.
20:39
28.08.2017
Ірина
Пане Грановський, Ви вважаєте, що шкільна лінійка - це місце роботи народного обранця? Як пов'язані між собою зобов'язання працювати для інших і шкільна лінійка, яка має бути орієнтована на дітей і цікава їм? На наших лінійках діти - це лише декорація для різних чинуш та депутатів. Краще б зайнялися роботою, а не її імітацією. Волосся стає дибки: життя навчальних закладів залежить від депутатів, тому вони мають бути на лінійці. Навіщо? Маячня homo sovetikus, який, якщо не прогнеться перед центром, то не отримає фінінсування. Забезпечення роботи навчального закладу - ось робота депутата і чиновника. І вона має бути зроблена без клоунади на лінійці. За це чинуша отримує зарплату. А перед учнями на лінійці мають виступати успішні випускники школи, яким вона дала путівку в життя.
06:46
28.08.2017
Олексій
а особливо духовенство яке завжди було вороже до науки
21:57
27.08.2017
Людмила
Линейки не нужны детям и учителям. Школьные линейки нужны чиновникам, они боятся отказываться привычных мероприятий, они не желают признать, что без их участия школа 1 сентября обойдется.
17:11
27.08.2017
Виктор
давно уже пора отменить этот совдеповский дебилизм, школьные линейки, 1 сентября. Идиотизм да и только. Чистой воды пиарщина чиновников.
останні новини
19-06-2018 18-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг