Школа "Аскольд". Що необхідно знати про штрафи у податковому законодавстві

Штраф у податковому законодавстві є різновидом фінансової відповідальності платника податків, що визначається у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, які стягуються з платника податку у зв'язку із порушенням ним вимог податкового та іншого законодавства, а також за правопорушення у сфері ЗЕД.

Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства та притягнення до відповідальності за його порушення є однією з основних функцій фіскального органу. На її виконання фіскальний орган наділений широким спектром прав, але існують й законодавчі обмеження. Граничні терміни застосування штрафів, законність підвищеного розміру для "повторного" штрафу, застосування штрафу у ситуації скасування попереднього податкового повідомлення-рішення, застосування штрафів у разі зміни норм законодавства – є колом питань, щодо яких орган контролю в більшості випадків допускає порушення норм податкового законодавства. Такі помилки є типовими для фіскальних органів, й належна правова аргументація протиправності відповідних дій дозволяє захистити права та інтереси платника податків ще на стадії адміністративного оскарження.

Про чинні обмеження щодо застосування штрафів у податковому законодавсті, граничні терміни їх застосування, "повторність штрафів" та інші моменти, щодо яких виникає спір у платника податків із фіскальним органом – детально у нашій новій консультації у Школі практичної юриспруденції "Аскольд".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
29.08.2017 10:00
Переглядів1104
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-09-2018 23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг