На Волині впорядкували ціни на молоко

Волинське обласне територіальне відділення АМКУ здійснює щомісячний моніторинг щодо рівня закупівельних цін на коров'яче молоко від населення та сільськогосподарських підприємств.

Аналіз зазначених моніторингів за попередні роки показав, що зниження молокопереробними підприємствами заготівельних цін на молоко для промислової переробки від населення в період "великого молока" у 2015 та 2016 роках становило 7 % та 12,2 % відповідно, – інформує прес-служба "антимонопольників".

Зниження заготівельних цін на молоковід населення у період "великого молока" у 2017 році було передбачуваним, однак зниження у розмірі більше ніж 12,2 % могло призвести до ущемлення інтересів споживачів, оскільки вони втрачали б можливість реалізувати товар за економічно обґрунтованими цінами.

Враховуючи наведене, адміністративна колегія відділення в березні 2017 року надала обов'язкові для розгляду рекомендації ТДВ "Рожищенський сирзавод", ТзОВ "Шацький молокозавод", ПП "Чортківмолоко", ТзОВ "Укрмолпродукт" та ТзОВ "Молочна компанія "Галичина" утриматися від дій, що могли призвести до економічно необґрунтованого зниження рівня мінімальних закупівельних цін на молоко для промислової переробки від населення та вжити заходів на унеможливлення вчинення порушення у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем шляхом встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

На виконання зазначених рекомендацій підприємства повідомили, що будуть утримуватись від дій, які можуть призвести до економічно необґрунтованого зниження рівня мінімальних закупівельних цін на молоко та у разі зниження заготівельних цін на молочну сировину проводити пропорційне зниження оптово-відпускних цін на готову молочну продукцію.

Так, за результатами проведення аналізу господарських показників діяльності молокопереробних підприємств, що здійснюють заготівлю молочної сировини в межах Волинської області, територіальним відділенням було встановлено, що ТДВ "Рожищенський сирзавод", ТзОВ "Шацький молокозавод", ПП "Чортківмолоко", ТзОВ "Укрмолпродукт" та ТзОВ "Молочна компанія "Галичина" в період "великого молока" у 2017 року було знижено заготівельні ціни до 33 % та паралельно проведено пропорційне зниження оптово-відпускних цін на готову молочну продукцію до 32 %, економічний ефект від якого склав близько 41 млн грн, тобто на таку суму волиняни сплатили менше за цю продукцію.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
01.09.2017 08:40
Переглядів2219
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
09:47
01.09.2017
Микола Зимовий
Взагалі то вартість молока оцінюється у гривнях. а не у відсотках. Ось автори видали інформацію для читачів пересічних і вони "ДІЗНАЛИСЯ" яка вже стала ціна молока. Життєві анекдоти сучасності і партійної пропаганди. І де вас таких учать? та видайте одне речення. що ціна на молоко із вересня стала по 10 грн/літра, а була - 9 грн. І все буде зрозуміло.
останні новини
16-10-2018 15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг