Округ чи ціле місто: які завдання депутата Луцькради

У Луцькій міській раді працюють 42 депутати. Відповідно до законодавства, кожного з них обирали за списками партій в єдиному багатомандатному виборчому окрузі. Окрім того, був кандидат під №1, який представляв список і не був закріплений за жодним із округів. Такий "перший номер" отримував мандат автоматично, якщо його політична сила долала 5%-вий виборчий бар'єр.

Під час волевиявлення виборці віддавали свої голоси за представника від певної політичної сили. Кандидати, які набрали найбільшу кількість відсотків, формували прохідний список партії та отримували депутатські мандати. Оскільки часто депутатами ставали не кандидати, яких підтримала більшість, а висуванці, які набрали менше голосів. Більше того, в окремих округах не було обрано жодного кандидата. Деякі ж округи навпаки отримали двох, а то й трьох представників. Про те, чиї інтереси повинен представляти депутат міської ради: цілого міста чи лише виборців того територіального виборчого округу, де його обрали, говорили під час ток-шоу "Протилежний Погляд LIVE" 15 вересня.

Депутат Луцькади Микола Яручик переконаний, що народний обранець повинен представляти все місто.

"Треба, щоби було яйнайменше політики, треба працювати на громаду", – зазначив він.

Однак зауважив, що у результаті виборчого закону депутат переважно працює в тому окрузі, на якому його обирали.

Політолог, голова Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход зазначив, що депутат представляє і громаду, і політичну партію, від якої йшов на вибори. Адже він на виборчих округах виборював голоси для певної політичної сили. Відтак він змушений передусім звертатися до своїх виборців.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
15.09.2017 21:00
Переглядів873
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-06-2018 17-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг