У Луцьку хочуть затвердити нові правила утримання тварин

Депутатському корпусу Луцькради пропонують затвердити правила утримання тварин у Луцьку в новій редакції. Як пояснила директор КП "Ласка" Дана Новарчук, рішення, швидше, технічне. Адже має на меті згрупувати документи, що були прийняті досі, в єдиний документ.

У ньому враховані зміни до вітчизняного законодавства, яке стосується утримання домашніх улюбленців. Наприклад, якщо раніше можна було тримати в квартирі до трьох тварин, то нині мова йде про дотримання умов утримання, а не враховується суто кількість.

У правилах розписано, як вигулювати тварину, в тому числі дику чи сільськогосподарську, перевозити та навіть умертвляти. Зокрема, вказується, що власник повинен:

  • мати ветеринарний паспорт тварини, прибирати продукти її життєдіяльності;
  • щороку доставляти собак, котів та інших тварин, у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок;
  • повідомляти протягом 5-ти днів ветеринарну установу, що обслуговує район чи підприємство, яке займається регулюванням чисельності тварин у Луцьку, про придбання собаки, кота чи дикої тварини, а також про переїзд з ним в інший населений пункт;
  • забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками (кличка тварини, прізвище, адреса та телефон особи, яка утримує домашню тварину) або ідентифікувати у інший спосіб (транспондером (мікрочіпом), жетоном);
  • сплачувати кошти за послугу за утримання собак, котів та диких тварин згідно з тарифами;
  • запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин;
  • у багатоквартирних житлових будинках забезпечувати тишу – не допускати гавкання та виття собак з 23.00 до 7.00 години. Винятки становлять у випадках недовготривалої хвороби тварини, коли у власника немає можливості зменшити біль тварини або припинити її страждання у інший спосіб. При довгому перебігу хвороби тварини власник зобов'язаний забезпечити тишу шляхом передачі тварини у ветеринарну клініку або у іншу спеціалізовану установу.

Виписані й правила щодо реєстрації. Наприклад, обов'язковій реєстрації підлягають собаки, що належать на правах власності або інших підставах фізичним або юридичним особам і перебувають на території міста Луцька. Власник собаки повинен зареєструвати тварину протягом 90 діб з моменту її народження або відчуження іншою особою. Особи, які проживають (зареєстровані) поза межами міста Луцька, але перебувають на території міста з собакою більше 30 діб, повинні зареєструвати тварину у встановленому порядку. Реєстрація котів проводиться за бажанням власника.

Поза тим, Дана Новарчук визнає, що власники тварин не надто охоче реєструють домашніх улюбленців, попри невелику суму послуги.

Окремим додатком виписані правила вигулу, прогулянки та переміщення тварин. Керівник КП "Ласка" не заперечує, що, попри те, що місця для вигулу затверджені, їх належного облаштування немає через брак коштів. Один із таких майданчик незабаром планують облаштувати біля РАЦСу.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
28.09.2017 16:00
Переглядів3301
Коментарів6
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
03:48
11.03.2018
Який сенс змушувати господарів прибирати за своїми тваринами, і накладати за це штрафи, якщо море бродячих собак і котів, які ходять в туалет де хочуть??? Врегулювати спочатку треба кількість бродячих тварин, бо їх більше, ніж тих в кого є господар, і зазвичай в вуличних тварин багато зарази і захворювань!!!
16:19
02.10.2017
Наталя
А що буде с тими котами і собаками яких просто підкидають в двори. Іх що будуть відловлювати і знищувати? Бо багато було випадків коли просто на очах у дітей вмирала собака і з рота йшла піна. Просто хтось розкидав отруту. Це нормально? На які кошти будуть утримуватись ті коти і собаки? Нормальних площадок для вигулу собак немає. І нам пропонують 1 площадку на все місто ще й біля РАЦсу. Моя собака і так стоить на обліку і кожний рік вакцинується від сказу. Але кожне рішення треба приймати розумно зваживши всі за і проти.
06:20
29.09.2017
Юлія
Цікаво чи будуть стосуватися ці правила моєї сусідки. Яка збирає всіх бродяг по району і має посвідчення працівника "Ласка".
01:31
29.09.2017
вася
абанулись
17:02
28.09.2017
Юлія
Було б чудово, якби власники собак зобов'язані були б прибирати на вулиці продукти життєдіяльності своїх улюбленців!
08:56
29.09.2017
Марфа
12
0
А ти своїх личинок (дітей) прибираєш продукти?! Щодня під кущами садять тих сирунів сцяти/срати як нічого не бувало, бо як бачиш то дитина, а не тварина!
останні новини
23-06-2018 22-06-2018 21-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг