Луцьк – не Абу-Дабі і "пряників" від держбюджету-2018 не відчує

Відповідно до проекту державного бюджету на 2018 рік місцевим бюджетам, у тому числі луцькому, потрібно буде покрити витрати на пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Для компенсації Луцьку потрібно відшукати 70 мільйонів гривень.

Натомість в перерозподілі доходів законодавець пропонує віддати містам 5% ренти з видобутку нафти та газу та єдиний податок для 4 групи, який платять великі сільськогосподарські виробники.

Такі новації виконувач обов'язків мера Луцька Григорій Пустовіт 10 жовтня під час оперативної наради назвав проектом знищення місцевого самоврядування.

"Ми ні нафти, ні газу не видобуваємо, тож що вони її передають, що ні – нам все рівно. І передається єдиний податок 4 групи сільськогосподарських виробників. Ми так само до цього не маємо жодного відношення. Тож виникає питання: ви хочете забрати з 70 млн грн з бюджету, тобто ремонту доріг, шкіл, лікарень, і натомість використовувати 5% ренти з видобутку нафти та газу. Якщо б у нас був Абу-Дабі, Об'єднані Арабські Емірати, то нам би було би нормально. Але у нас не видобувають ні нафти, ні газу. Виникає питання: для чого це робиться?", – зазначив Пустовіт.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ТОП-15: БАТОГИ ТА ПРЯНИКИ БЮДЖЕТУ 2018 ВОЛИНІ

Окрім цього відбувається збільшення з 16 до майже 47 млн гривень реверсної дотації для Луцька. Це кошти, які вираховують за певним алгоритмом та забирають з місцевих бюджетів для вирівнювання інших місцевих дефіцитних бюджетів.

"Я вірю у здорових глузд наших депутатів, які будуть голосувати за затвердження бюджету і звертаюся до всіх народних депутатів від Волинської області, безпосередньо до представника Луцька пана Лапіна, не голосувати за бюджет у такому вигляді, коли повністю ігноруються інтереси місцевого самоврядування. Коли місцеве самоврядування ставиться у ситуацію виживання", – закликав Пустовіт.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
10.10.2017 11:15
Переглядів870
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
11:30
10.10.2017
Юродивий
Для того, щоб зрозуміти, для чого передають частину ренти на місця, треба дивитися трішки ширше, ніж на проблеми обласного центру.
останні новини
18-07-2018 17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг