#Сім_сорок. Чия мова - того й влада, чия влада - того й мова

Вся Європа вчора обговорювала освітній закон України. Та і не тільки вчора. Всі критикують, засуджують, дорікають, що "утискаємо мови нацменшин"… Агов! Ви себе хоч чуєте? Маячня якась.

Уже 26 років ми живемо в незалежній Україні. У нас є державні символи – прапор, герб, гімн. Маємо свою Конституцію і закони. А ще маємо свою державну мову. Українську. Не російську, не білоруську, не угорську чи ще якусь, а УКРАЇНСЬКУ!

Всі українці дотримуються Конституції і законів України. Всі шанують синьо-жовтий прапор і герб-тризуб. Всі слухають "Ще не вмерла України і слава, і воля…", поклавши руку на серце. А що ж з мовою не так?

За 26 років вже зросло і стало на ноги нове покоління – незалежне, вільне, українське. І якось дивно, що в головах "не клацнуло", не "увімкнулось" усвідомлення себе як нації. З власною історією, культурою, мисленням. Мовою. Ми ж йшли до цього віками!

І про які "утиски мов нацменшин" взагалі йдеться? Ніхто ж не забороняє розмовляти ними, писати твори й видавати книги, шанувати й розвивати їх. Спілкуйтесь якою завгодно, де завгодно і скільки завгодно – жодних обмежень! Йдеться, власне, не про "утиски" інших мов, а про вивчення, популяризацію і утвердження української мови.

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову (Ліна Костенко)

Нікого не бентежить факт, що, аби стати громадянином Канади, потрібно скласти іспит на знання державної мови (французької/англійської). Та навіщо ходити далеко – у сусідній Польщі в іноземців вимагають офіційне підтвердження знання польської мови. І ніхто не заперечує. Не виносить це питання на обговорення в ПАРЄ і не оголошує незрозумілі ультиматуми. То чому ж у нас по-іншому?! Чому ми, українці, в незалежній Україні змушені доводити всій Європі необхідність і правомірність вивчення української мови???

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Автор:Анна ОЗАРИНСЬКА
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
13.10.2017 07:40
Переглядів866
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
13:43
13.10.2017
Андрій Лучик
Допоки Україна буде слабка, всілякі там угорці та румуни дозволятимуть собі так з нами поводитися. Ми ж самі й винні.
останні новини
18-06-2018 17-06-2018 16-06-2018 15-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг