Майже чверть учнів зізналася у приниженнях вчителями

22% опитаних школярів стверджують, що вчителі періодично принижують учнів перед всім класом. Про це свідчать результати пілотного моніторингу стану освіти у сфері прав людини та дотримання принципів прав людини у навчально-виховному процесі в школах, проведеного Українською Гельсінською спілкою з прав людини, повідомляє "Освіта.ua".

За інформацією Центру інформації про права людини, результати пілотного моніторингу були частково презентовані наприкінці жовтня під час дискусії "Права людини в школі: як популяризувати цінності серед дітей".

Так, згідно з результатами опитування, 29% школярів повідомили, що вчитель періодично публічно коментує зовнішній вигляд учня. Так само 29% школярів стверджують, що учитель періодично грубо розмовляє з учнями.

40% школярів вказали, що їх затримують на перерві після уроку.

Водночас лише 2% зазначили, що вчитель періодично застосовує до учнів фізичну силу, а 56% — що цього ніколи не робить.

Методист кабінету розвитку освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, експерт програми "Розуміємо права людини" Ірина Костюк констатує, що у школах сьогодні відбувається велика кількість порушень прав дітей.

За її словами, приклади, наведені у батьківській групі БатькиSOS, дають змогу сформулювати перелік найчастіших порушень прав людини і прав дитини, які відбуваються в школах.
"Це і право на приватність, і право на свободу власних дій в межах окреслених правил, і насильство з боку вчителів і фізичне, і психологічне, і вимагання грошей з батьків", — зазначає Костюк.
Вона розповіла, що опитані вчителі при цьому часто не визнають своїх порушень.

"Вчитель вважає, що якщо він дав потиличника, або шарпнув дитину, або викинув її кросівки за вікно, бо здалося, що вони брудні, то це не є застосуванням фізичної сили", — говорить Костюк.

Вона також зазначила, що педагоги часто абсолютно не вміють читати законодавство, ніколи не читають нормативних документів, які стосуються діяльності шкіл, і не знають, що записано в шкільному статуті. А у контексті освіти з прав людини дуже важливим є компонент готовності педагогів, які, зокрема, мають дотримуватись принципів прав людини стосовно дітей.

В Українській Гельсінській спілці з прав людини пояснюють, що опитування не є повністю репрезентативним. У ньому взяли участь учні, вчителі і батьки близько 20 шкіл по всій Україні, які є учасниками проекту "Школа — територія прав людини". Ці школи відкрили себе для дослідження, яке мало на меті виявити тенденції проблем у сфері освіти з прав людини та у сфері дотримання прав людини.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
04.11.2017 13:25
Переглядів3450
Коментарів17
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:28
09.11.2017
Тарас
Цікаво, а чому про поведінку дітей ніхто не говорить? Невже приниження вчителів з боку дітей - це нормальне явище.
17:40
11.11.2017
Тарасу
0
0
Давайте не будемо поодинокі випадки гіперболізувати. Звісно є й такі випадки. Але мова йде про приниження усіх дітей! Коли просто травмують дитину, яка хоче вчитись і займатись. В мене в школі була така в вчителька з англійської, яка починала кричати з того моменту, коли переступала поріг класу. І її крики і кидання в учнів усього, що їй під руку втрапляло, не припинялось до завершення уроку. До цього часу мурашки по шкірі. До англійської ця істота просто відбила охоту.
16:42
06.11.2017
батько
А про матюки вчительки економіки НВК -24 Шостак О.В. можна написати книгу -це неодноразово чують жителі її будинку,а як вона цікаво в школі витримує без цієї лексики?
21:15
04.11.2017
батько
Моя донька другий рік навчається у вузі і ми усією сім'єю нарешті забули про шкільне жахіття і приниження нашої дитини. Викладачі звертаються на "Ви" і жодної копійки за сесію моя донька не заплатила. А от плітки про хабарництво у вузах якраз розповідали в школі вчителі. Це в них такий ниций спосіб самоствердження! Ми раді, що шкільне пекло нарешті скінчилось! Сором вчителям!
07:36
05.11.2017
!
2
1
Скажіть будьласка в якому вузі навчається Ваша донька ? Де не має хабарів?
22:33
09.11.2017
Відповідь до "!"
2
0
А то не від вузу залежить. А від студента і його бажання вчитись. Все як в школі. Є діти, які вчаться. А є такі, за яких батьки "рішають" або такі, які шукають як би то інакше здати і починають через десяті руки тиснути на викладачів, які є найманими працівниками. У хабарництві справедливо обвинувачувати і вчителів. Бо в школах рівноцінно з університетами можна знайти спосіб домовитись за хабар! Чи не так?
18:02
10.11.2017
Мама
1
0
Донька вчиться у виші. Рівень знань достатньо високий, їй це цікаво. Але деякі викладачі вже повідомили, що за екзамени доведеться заплатити! Вона в мене дівчина принципова, тому цього робити не буде. Як вчинити? Хочеться ж щоб дитина отримувала стипендію!
17:24
11.11.2017
Мамі
0
0
Не думаю, що таких викладачів багато. Це одиниці, як і в школі, і в лікарні, і в будь-якій іншій сфері. Вважаю, що таких варто ігнорувати. Не платити та й по всьому. Хай здає сама. Не погоджується з оцінкою. Зрештою, є ж іще комп'ютерне тестування.
14:14
04.11.2017
Вікторія
Зате їм зарплати без кінця підвищують! Гриневич! Спинись! Що ти робиш? Там казна хто працює! А зарплати у них сьогодні по 12-15 тисяч! Наших дітей там обзивають дебілами і за це їм підвищують зарплату!
07:34
05.11.2017
І
0
1
Якщо Ваших дітей так обзивають то є навчання індивідуальне де вчителі приходитимуть до Вас додоми і вчитимуть Ваших дітей тоді будете чути лексику вчителя до Вашоі дитини і ніхто ображати не буде.Знаю прекрасно одну таку сім'ю де дитина жодного дня не була в школі і розумна дитина займає призові місця і будете конкретно бачити результат
17:32
09.11.2017
Тарас
1
1
Дивлячись на отих дітей нині, часто просто важко їх назвати по-іншому. А батьки лише заохочують таку похабну поведінку дітей, нав'язуючи їм синдром унікальності. Чомусь колись вчитель мав права і його поважали, а нині вчителя зробили безправним. Цікаво, як житиметься на старості оцим батькам, котрі так прагнуть вседозволеності для своїх дітей?..
17:33
11.11.2017
Тарасу
0
0
Відкрию вам великий секрет: викладачі у вузаз сьогодні теж безправні. В них іще менше прав, ніж у вчителів у школі. Їх шантажують контрактами, заставляють догождати студентам у будь-якій ситуації, бо ж виганяти платників не можна, переводять на неповну ставку і при цьому дають по 28-32 години тижневого навантаження (а ще ж підготовка до пар, стажування власним коштом, проведення досліджень, написання посібників і видання їх власним коштом, контрольні роботи, яких немає в навантаженні і т.д.). І все це за заралату, яка менша, ніж у вчителя в школі. І відсутність умов для праці. Немає ані проекторів, ані ноутбуків. Та що там техніка, коли стільців в аудиторіях для викладача нема. І хамство від студентів це теж звична справа у ВНЗ. Адже зі шкіл ці діти вступають в університети.
22:36
11.11.2017
За вчителя
2
0
Да що ви кажите в моєї мами зарплата не 12000 а цілих 5000 ніхто вчителям не піднімає зарплати це тільки так по телевізорі кажуть що підняли. Ну а якщо вашу дитину називають дебілом значить ваша дитина і є дебіл!
13:42
04.11.2017
Андрій Лучик
Так. І це проблема. Особливо в молодших класах, коли через таке приниження дитина може отримати психологічну травму на все життя.
17:35
09.11.2017
Тарас
1
1
Себто коли дитина росте дегенератом, з певністю, що вона особлива, унікальна, і всі їй щось повинні, то це правильно. Бо ж недай боже поставити її в прийнятні рамки - комплекси тут, як тут
22:28
09.11.2017
Тарасу
1
1
От саме про таких як ви у цій публікації і йдеться. Бо для вам будь-яка дитина є дегенератом. Тому я проти підвищення зарплат у школах. Нема кому там підвищувати і без того високі зарплати
18:08
10.11.2017
шокована
1
0
А коли дитина першого класу на зауваження директора, яка веде в них урок, каже "ти мені ніхто щоб я тебе слухав". Це навіть не на "Ви"! Як буде себе вести така дитина у 5 чи 11 класі? !
останні новини
22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг