На форум у луцький виш приїхали посли, міністри та військовий аташе (фото)

Форум, що присвячений питанням євроатлантичної безпеки i 20-річчю стратегічного партнерства Україна – НАТО розпочався у понеділок, 13 листопада, у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Зареєстровані студенти два дні братимуть участь в дискусіях, які стосуються змін середовища глобальної безпеки. До того ж, обов'язково говоритимуть про роль НАТО, політику безпеки України та відносини НАТО – Україна.

Організаторами Форуму стало Посольство Литви в Україні, яке наразі виконує функції контактного Посольства НАТО в Україні та Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.

На відкриття безпекового Форуму завітали поважні гості: Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, перший проректор, проректор з адміністрування та розвитку СНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цось, колишній Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас, аташе з питань оборони Канади в Україні Браян Ірвін, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко та інші.

Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіc

"Нам дуже приємно бути в Луцьку, місті, з яким нас пов'язує дуже старовинна історія. Це місто, де відбувся перший європейський саміт. І сьогодні ми маємо наш саміт з євроатлантичної безпеки. Я дуже вдячний університету, який нас прийняв, який допоміг з організацією та дуже дякую нашим спікерам, які приїхали", – звернувся до присутніх Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Cекретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт

Своєю чергою, секретар Луцькради Григорій Пустовіт зауважив, що для міста велика честь приймати такий Форум.

"Ми розуміємо, що цей світ надто тісний для того, щоби ми могли нехтувати таким питанням, як безпека. Безпека для нашої країни сьогодні це проблема №1. Ми відчули, що варто державі, варто владним структурам хоч трошечки почати нехтувати безпекою, зневажати і казати, що все буде добре, як зразу виникають певні проблеми. Я хочу висловити слова вдячності Посольству Литви, керівництву СНУ за те, що такий Форум проводиться для наших студентів, для нашої молоді, для яких це дуже важливо", – зауважив Пустовіт.

За трибуною колишній Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас

Колишній Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас у своєму спічі акцентував увагу на політиці Росії проти України. Та навіть назвав студентам те, чого найбільше боїться президент РФ – успішної України. Також Вайтєкунас радив молоді багато працювати для того, аби наша країна розвивалася, була успішною та здобувала авторитет в очах європейської спільноти. Якщо ж українці відмовляться досягати європейського рівня, то колишній посол дає невтішний прогноз, який, можливо, дасть про себе знати через 5 років.

"Знайдеться новий лідер, який скаже "Українці, ви мої улюблені, вас Захід не хоче, Європа вас не бере, Росія – наш ворог і ми повинні піти своїм шляхом. Ми велика країна і ми зуміємо піти своїм третім шляхом". Це і буде кінець України, початок кінця. Якщо ви відмовитеся від європейської інтеграції. Україна, напевно, …не скажу, що з нею буде", – зауважив Вайтєкунас.

Аташе з питань оборони Канади в Україні Браян Ірвін

Детальніше про роботу НАТО розповів військовий аташе з питань оборони Канади в Україні Браян Ірвін. Студенти охоче спілкувалися із спікерами англійською мовою та ставили свої запитання.

За словами організаторів, протягом цих двох днів молодь із Волинського, Львівського та Рівненського регіонів могтимуть взяти участь у симуляції роботи Північноатлантичної ради та Комісії Україна – НАТО та ознайомляться з процесом прийняття рішень у НАТО.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
13.11.2017 15:00
Переглядів972
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг