За невчасну оплату "комуналки" лучанам щоденно нараховуватимуть пеню

Відповідальність споживачів за невчасну оплату комунальних послуг однозначно повинна бути, тому запровадження штрафних санкцій є доцільним.

Таку думку висловила директор ДКП "Луцьктепло" Валентина Малютіна в ефірі ток-шоу "Протилежний Погляд LIVE" на телеканалі "Нова Волинь".

Новий закон "Про житлово-комунальні послуги", прийнятий Верховною Радою 9 листопада, відновлює нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг. Зі слів Валентини Малютіної, це абсолютно потрібна норма, яка стимулюватиме споживачів до сплати. Окрім того, штрафні санкції до самих тепловиків за несвоєчасне виконання зобов'язань значно більші.

"Цей мізер, запроваджений Верховною Радою, 0,01 %, це фактично 3 % річних, не співмірні з тією відповідальністю, які мають тепловики за несвоєчасні розрахунки", – зазначила вона.

Депутат обласної ради Святослав Кравчук зауважив, що штрафні санкції з'являться з 1 січня 2019 року, тому є час, аби держава запровадила законодавчими актами можливість споживачам отримувати більше коштів і розраховуватись за отримані послуги вчасно.

"Буде модернізація пільг, відповідно люди будуть отримувати кошти. І зрозуміло, що 100 % людей не буде платити тими коштами те, що їм нараховано за субсидії... Але людина повинна отримати від держави гроші – вона повинна їх віддати. Якщо вона не віддає, вона повинна за це відповідати. Відповідальність за все повинна бути, інакше просто в державі не буде порядку", – зазначив Святослав Кравчук.

Також депутат додав, що штрафні санкції повинні бути, адже є люди, які боргують по 10 – 20 тисяч роками. А 0,01 % пені від цієї суми, яка нараховується щодня, це чималі кошти.

Натомість Валентина Малютіна зауважили, що такі цифри – вже у далекому минулому. Адже є боржники, які мають до 70 тисяч боргу, оскільки роками не платили за спожиті послуги.

"Ми думали, що надання субсидій при наявності договору на реструктуризацію боргу буде стимулювати до сплати або хоча би реструктуризації наявних боргів, але виявилось, що серед 100 найбільших боржників тільки одна сім'я має субсидію", – розповіла директор "Луцьктепла".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
17.11.2017 21:35
Переглядів1225
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
13:18
18.11.2017
Юродивий
І скажіть, що забирати квартири - погана ідея. Адже не платять ті, хто не потребує субсидій.
21:42
17.11.2017
задовбаний
час від часу не легше. Що за країна?!
останні новини
17-07-2018 16-07-2018 15-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг