"Луцьктеплу" не вигідне встановлення лічильників, - депутат

Законом про комерційний облік передбачено 100-відсоткове встановлення надавачами послуг приладів обліку гарячої води і опалення.

Про це розповіла директор ДКП "Луцьктепло" Валентина Малютіна в ефірі ток-шоу "Протилежний Погляд LIVE" на телеканалі "Нова Волинь".

Проте, зі слів Валентини Малютіної, ні в тарифі, ні якоюсь державною програмою не передбачені кошти на придбання цього обладнання. Відповідно до законодавства, це має робитись за рахунок надавача послуг, але з подальшим відшкодуванням споживачами.

"Луцьктепло" має самостійно це встановити в передбачені законом терміни, а споживачі протягом п'яти років мають компенсувати підприємству ці витрати. Хоча не зрозуміло, де підприємство візьме такі великі кошти на забезпечення 100-відсоткового обліку", – зазначила директор підприємства.

Натомість депутат обласної ради Святослав Кравчук зауважив, що самі надавачі послуг не зацікавлені у встановленні приладів обліку.

"Встановлення таких лічильників, з однієї сторони, дає можливість підприємству обліковувати теплову електроенергію і об'єми гарячої води, а з другої сторони, відповідно, зменшує доходи підприємства, тому що все це буде пов'язано з тим, що тоді ви ("Луцьктепло", – К.) не зможете чисто рахувати тепло на квадратний метр, а гарячу воду по лічильниках, які рахують і холодну, і гарячу воду, а вважаються лічильниками гарячої води", – пояснив депутат.

Зі слів Святослава Кравчука, ця ситуація стосується не тільки "Луцьктепла", а всіх підприємств теплової енергетики.

"Вони не зацікавлені в тому, щоб був об'єктивний облік тепла або гарячої води. Тоді надавачі послуг тепла будуть мати проблеми з точки зору тих втрат, які сьогодні вони можуть розділити на всіх, і, відповідно, воно розійдеться і його не буде видно",– переконаний він.

Також Святослав Кравчук додав, що завдяки тому, що Луцьк є одним з провідних міст у створенні ОСББ, є можливість зменшити навантаження на "Луцьктепло". Адже саме представники ОСББ зацікавлені в тому, щоб мати об'єктивний облік теплової енергії і гарячої води.

Як повідомила Валентина Малютіна, у Луцьку послугами опалення користуються 789 житлових будинків. З них наразі лише приблизно 43 відсотки забезпечені приладами обліку.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
18.11.2017 16:00
Переглядів909
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг