У СНУ виступили проти "декомунізаційного" закону, – ЗМІ

Науковці Східноєвропейського університету імені Лесі Українки виступили за визнання неконституційним закону про декомунізацію.

Такої ж думки і науковці Донецького університету імені Василя Стуса, що тимчасово розташований у Вінниці. А в Одеській юридичній академії вважають неконституційним не весь закон, а окремі його норми, – інформує 5 канал.

У Конституційному суді України саме почали розгляд подання 46 народних депутатів від "Опозиційного блоку" та інших фракцій. Ті просять перевірити на конституційність Закон "Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки", який був ухвалений у квітні 2015 року як такий, що порушує сім статей Основного закону України.

У зв'язку з цим Конституційний суд звернувся за експертною думкою до Президента України, голови Верховної Ради, Інституту національної пам'яті, Інституту держави і права, однієї громадської організації та восьми національних університетів.

"Науковці Донецького національного університету імені Василя Стуса у своїй відповіді наголошують, що Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" є нечітким, занадто широким за охопленням, що не відповідає принципу правової визначеності. Науковці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки дійшли висновку, що більшість його положень суперечать ряду міжнародних правових норм та Конституції України. Вони наголосили на тому, що є достатньо підстав для визнання його неконституційним у цілому", – заявив суддя-доповідач у справі Віктор Колісник.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
22.11.2017 20:46
Переглядів1931
Коментарів3
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
23:49
25.11.2017
Тарас ТРЯСИЛО
а що можна чекати від напівосвічених "юристів" СНУ, сама назва якого - університет сну? які традиції, кадри, - діти поліщуків, котрі за биків і свинів купили собі дипломи вчителиць... а Коцан профукав куди дує вітер(Палиця), поїхав вчергове на студентські бабки "на мальдіви". Не думаю що Палиці зараз це вигідно, то ж або Коцан полетить у вирій, або "юристи сну". Якщо ж ніхто не полетить, значить це задумка Палиці.
00:02
23.11.2017
Стас
ахахах), Епічно насправді)
22:48
22.11.2017
Роман
Що за БРЄД?
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг