Науковці СНУ "передумали" і підтримали "декомунізаційний" закон

Науковці Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки підтримують необхідність декомунізації на шляху європейського розвитку країни.

Відповідна заява з′явилася на сайті вишу.

Нагадаємо: 22 листопада Конституційний Суд України розпочав розгляд справи щодо конституційності ЗУ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У СНУ ЗНАЙШЛИ ВИННИХ У СКАНДАЛІ ЩОДО "ДЕКОМУНІЗАЦІЙНОГО" ЗАКОНУ

У зв'язку з цим суд звернувся за експертною думкою до Президента України, голови Верховної Ради, Інституту національної пам'яті, Інституту держави і права, однієї громадської організації та восьми національних університетів. Таке обговорення викликало суспільний резонанс серед засобів масової інформації Волинської області, оскільки науковці СНУ імені Лесі Українки висловили власну позицію, яка була оголошена суддею-доповідачем Віктор Колісник. Однак, наголошують у СНУ, питання про підтримання чи засудження декомунізації у експертному висновку не порушувалося.

"Хочемо внести ясність щодо позиції в справі відповідності Конституції України ЗУ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". У висновку містяться лише зауваження щодо формулювання та змісту окремих положень зазначеного закону. Наголошується, що Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" містить беззаперечні положення, які відповідають сучасному прагненню українського суспільства до розбудови демократичної правової держави та розірвання зв'язків із комуністичним минулим", – йдеться у заяві.

Підтверджується також наукова позиція, що "декомунізаційний" закон спрямований на недопущення будь-яких намірів відновлення тоталітарних режимів чи поширення їх ідеологій в сучасному суспільстві на аналізі аналогічного досвіду європейських країн, як-от Молдова, Німеччина, Литва, Польща, Угорщина, Словаччина, Італія, Чехія.

Як пояснюють у СНУ, позиція науковців юридичного факультету полягає у ствердженні необхідності доопрацювання окремих положень вітчизняного закону. Але така позиція не заперечує потребу засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки й не закликає до скасування декомунізації.

Натомість у заяві судді йдеться про те, що науковці СНУ вважають більшість положень закону суперечливими щодо ряду міжнародних правових норм та Конституції України. І наголосили на тому, що є достатньо підстав для визнання його неконституційним у цілому.


* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
24.11.2017 10:10
Переглядів1021
Коментарів5
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
18:06
24.11.2017
Про голови і революцію
5 канал чітко нагалосив на тому, що зі слів судді науковці СНУ більшість положень вважають некоректними. То чого чіплятись до журналістів? Вони написали те, що суддя оголосив. А от провина щодо скандалу на СНУ. Бо в них думка і позиція змінюється по 5 разів на день. Тому, як на мене, заголовки якраз і відповідають тому, що відбувається в університеті. Нема чого нападати на журналістів.
10:57
24.11.2017
ВШОЦІ
Чому Ректор та науковці не проведуть прес-конференцію і розставлять всі крапки над "і".
19:46
24.11.2017
Ги
0
0
Бо там нормальної прес-служби нема
10:54
24.11.2017
ВШОЦІ
"Журналісти не можуть вже два дні розібратись з декомунізацією у Волинському виші", це має бути наступний загловок в якомусь інтернет виданні. Судячи з того про що пишуть, то науковці написали зауваження до Закону у своєму науковому висновку, а журналісти "роздули" це до розмірів відмови від декомунізації. Якщо законодавець не може грамотно написати Закон і йому зробити зауваження, то вже злочин в Україні. Декомунізацію потрібно проводити в головах, а не на папері!
17:55
24.11.2017
Журналіст
1
0
То не журналісти два дні не можуть розібратись, а СНУ не може розібратись. Журналісти чудово розуміють що саме відбувається. Науковці-юристи з СНУ зробили кілька зауважень щодо окремих положень, які суперечать міжнародним нормам права. На основі наукового аналізу двох висококваліфікованих фахівців СНУ надав відповідь судді. Після того, як суддя оголосив висновок науковців, в СНУ почалася дурна паніка. Звідси й заголовки. Бо саме в університеті не можуть розібратись.
останні новини
18-08-2018 17-08-2018 16-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг