#Сім_сорок. Інтернат

Якось в університеті ми розбирали тему послідовності подачі журналістських сюжетів у випуску новин. Здавалося, що ж там такого важкого. Головну на початок, лайтові теми у кінці.

Викладач тоді казав, що при неправильних акцентах у глядачів змінюється сприйняття інформації. Наприклад, ви бачите спочатку сюжет про трагічну подію. І якщо згодом поставити репортаж із зоопарку, де народилася мавпочка, глядач перестає розрізняти, де телебачення його інформує, закликає задуматися, а де — розважає.

І так стається, що спочатку ми дивилися репортаж з війни зі слізьми на очах, потім просто тихо, а згодом повідомлення про загибель, людські біди не приносить такого потрясіння і глядач спокійно вечеряє, клацаючи звіти з війни.

Не знаю, на скільки сильним фактором у такій зміні сприйняття є послідовність сюжету. Нині багато інформації в інтернеті, і шокувати себе все важче. Ніби обростаємо товстою шкірою, панциром. Губиться здатність співпереживати. Мені здається, що ми стаємо толерантні до таких повідомлень, якщо у нас там немає когось близького. Так, розуміємо проблему, але вже не так чутливо співпереживаємо.

Не так давно прочитала "Інтернат" Сергія Жадан. Це дуже непроста історія і її складність була для мене в тому, що я розумію: десь прямо зараз такий сюжет для якоїсь сім'ї є не вигадкою, а реальністю.

Було холодно і пахло мокрим псом, і навіть там була якась любов до тих індустріальних робочих містечок. Аби не втрачати черствості, прочитайте "Інтернат".

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією

Автор:Грішина Тетяна
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
30.11.2017 07:40
Переглядів531
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:12
30.11.2017
Юродивий
Дуже прочитайте!
останні новини
18-08-2018 17-08-2018 16-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг