У Луцьку зросла кількість шахрайств з банківськими картками

Упродовж 11 місяців поточного року в Луцьку вчинили 492 шахрайства, що на 17 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. І хоч схеми, за якими працюють зловмисники, – доволі типові, кількість таких правопорушень не зменшується.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Найбільш поширений вид шахрайства – заволодіння коштами громадян особами, які телефонують та називаються працівниками банку.

Ці шахраїповідомляють про необхідність зміни пін-коду чи блокування або розблокування банківської картки. Розповідаючи власнику картки про якісь проблеми, які призведуть до втрати коштів чи інших негативних наслідків, зловмисники випитують у жертв необхідну інформацію, зокрема номер банківської картки, код верифікації, термін дії картки, пін-код, особисті анкетні дані власника картки чи ключове слово тощо. Ці відомості дозволяють шахраям зняти грошові кошти з рахунку без наявності банківської картки.

Таким чином 7 грудня цього року шахраї заволоділи 60 тис. грн, знявши їх із рахунку лучанки. Цього ж дня ще один мешканець обласного центру позбувся майже 25 тис. грн, а інший – понад 12 тис. грн. Усіх трьох потерпілих ошукали шахраї, які назвалися службою безпеки банку та повідомили про необхідність розблокування банківської картки.

Аби запобігти вчиненню таких шахрайств, необхідно звернутись у найближче відділення свого банку та перевірити інформацію або ж зателефонувати на гарячу лінію банку та поцікавитись станом рахунку, при цьому не повідомляючи шахраям жодної інформації щодо себе та своєї банківської картки.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
12.12.2017 10:10
Переглядів425
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-07-2018 18-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг