У Луцьку стартувало нове промислове виробництво (фото)

Нове виробництво з іноземними інвестиціями та європейськими амбіціями "Татрафан" нещодавно відкрилося у Луцьку.

На офіційне відкриття у вівторок, 12 грудня, завітали акціонери, представники компанії "Хемосвіт" із Словаччини та "Рані Пласт" із Фінляндії, виконавчий директор підприємства Рудольф Крайняк, секретар міської ради Григорій Пустовіт, перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Степанцов, начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА Юрій Кресак, начальник Луцького відділу супроводження великих платників податків ДФС Олександр Лебедь та Надія Шутовська й Людмила Касьян, відомий луцький підприємець , який долучився до приходу цих іноземний інвесторів в Луцьк в середині 90-х, Володимир Мікуліч, багаторічний директор ВАТ "ЛуцькПластмас" Віктор Матков та працівники компанії.

Виконавчий директор підприємства Рудольф Крайняк

Після промов, слів привітань та побажань подальшого розвитку від поважних осіб відбулося перерізання стрічки та запуску виробництва.

Взагалі такий бізнес розпочався з кінця 90-х років, коли до Луцька прийшла словацька компанія "Хемосвіт". Вона першою з іноземних компаній поставила дві флексографічні машини. Тоді компанія розвивалася повільно і для того, щоби влити нове життя, сюди були вкладені інвестиції в нове обладнання і частково новий персонал.

Оновлена компанія працює з травня цього року. Вона заснована на базі компаній "Теріхем-Луцьк" і "Луцькхім". Власниками нової компанії у Луцьку є "Хемосвіт" на 50% та на стільки ж відсотків "Рані Пласт".

На луцькому підприємстві діє три напрямки виробництва – виробництво біоксальноорієнтованої поліпропіленової плівки, металізація плівки і виробництво гнучкої упаковки, на яких працюють близько 250 робітників.

Виробництво гнучкої упаковки – один із основних видів діяльності "Татрафан". Вона використовується для упаковки харчових продуктів – чипси, сухарики, хліб, спеції, чай, кава, крупи, макарони, бакалія. Також на підприємстві є дільниця виготовлення мішків, різки плівки та ламінування.

Машини у компанії виключно іноземного виробництва. Флексографічна машина – Іспанія, різальна машина – Чехія, машина для виробництва пакетів, мішків має бельгійську розробку та малайзійське виробництво.

Що стосується сировини, то поліпропіленову плівку, в тому числі й металізовану, виготовляють на власному підприємстві, але уся сировина для її виготовлення закуповується в Європі. Поліетиленові плівки, РЕТ, СРР імпортуються від європейських та азійських виробників.

"Татрафан" працює для українських клієнтів, проте деяка продукція може йти на експорт.

"Що стосується виробництва гнучкої упаковки, то нині ми працюємо тільки з українськими клієнтами. Співпрацюємо з "Ахмад", "Майський чай", "Рошен", "Миронівський хлібопродукт", "Київхліб", "Київський картонно-паперовий комбінат", луцьким ПАТ ВГП "Рута", – повідомив директор департаменту виробництва Сергій Михалюк.

Директор департаменту виробництва Сергій Михалюк

Весь матеріал, який використовують на підприємстві, може мати нове життя у вигляді інших пластмасових виробів, або як добавка до інших компонентів. Частину відходів там переробляють у гранули і виготовляють із них плівку, частину ж продають в інші компанії для їхнього виробництва.

У компанії "Татрафан" акцентують увагу на якості продукції.

"Наш продукт є якісним, адже підприємство пройшло сертифікацію по чотирьох міжнародних системах управління. Тому ми з упевненістю гарантуємо, що наша упаковка не нашкодить ні продукту, ні споживачу", – запевнив директор департаменту виробництва.

До того ж підприємство пройшло атестацію робочих місць і всі речовини, які містяться в повітрі, відповідно до нашого законодавства, не перевищують гранично допустимих концентрацій.

Середня зарплата працівників на підприємстві становить 10 тисяч гривень. Проте в Україні немає навчальних закладів, які б випускали професійних друкарів флексографічного друку або машиністів різальних машин, тому на підприємстві новачків навчають досвідчені працівники.

"Ми дбаємо про соціальну складову. На нашому підприємстві одна з найвищих офіційних зарплат промисловості в нашій області. В нас є спортзал, працівники можуть його безкоштовно відвідувати. Також є своя міні-футбольна команда, яка бере участь у аматорській футбольній лізі. Працівники відповідно до колективного договору при народженні дитини чи смерті близького родича отримують матеріальну компенсацію", – підсумував Сергій Михалюк.

Нині на виробництві гнучкої упаковки виготовляють 150 тонн продукції в місяць, проте в наступному році планують збільшити виробництво вдвічі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЯК У ЄВРОПІ: ЕКСКУРСІЯ ЛУЦЬКИМ "ТАТРАФАНОМ"

Автор:Валентина МЕЛЬНИК
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
14.12.2017 14:10
Переглядів21514
Коментарів22
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
12:41
23.01.2018
Вiдгукнiться працюючi на цьому пiдприэмствi. Проводите цiлу змiну на ногах? Чи, э такi операцii, де можна трiшки присicти?
14:55
10.01.2018
Василь
Я згідний , я працюю на цьому підприємстві . Начальство жирує, робочі мають 8-10 тисяч. Департаменти жирують
10:32
10.01.2018
Лучанин
Начальники такы як Пасичник і його світа получають по 50-25 тисяч роботяги, а рядові по 8000. Бензин машинки все за рахунок Татрафана списують, відкати прикати теж існують і це факт платили.
22:01
28.12.2017
Іван
А нах... чиновників-нероб визвали?
14:16
28.12.2017
Василь Романюк
я недалеко від вас працюю і хочу влаштуватись до вас , а то у нас на"ТЕХНОЛОГІЯ БАЗАЛЬТУ" зарплата 5760грн за 15 виходів по 12годин працюємо перспективи ніякоі
08:15
22.12.2017
А нашим люлям не вгодиш! Побудували завод і дали нові робочі місця-погано. Не побудували-теж погано. Може вже вистачить? А на рахунок зарплат. А ви десь бачили, щоб працівникам на новому місці роботи і без досвіду у цій сфері платили по 10-20 тис грн? Ви спочатку напрацюйте на цю зарплату, повчіться всьому, а тоді просіть високу зарплату чи підвищення. Та й така ж зарплата і на Кромберзі, але тут хоч до людей по-людськи відносяться, а там одна рабсила.
15:02
07.02.2018
Робітник
0
0
Я бачу ,як Ви працюєте на Татрафані. Начальники і менеджера аж переробилися, в кожного машина під дупою ,за рахунок Татрафанчика, і з/п дай Бог. Ви сильно навченні , як себе не обідити, за рахунок інших роботяг. Не стоїте за станком, всіма благами фірми користуєтесь. Кому ця показуха треба???Діма і світа його.
16:29
18.12.2017
Ернест
Цікаво:скільки ж нових робочих місць створено?
13:53
18.12.2017
Йосип
А нашо стільки начальничків з ОДА та податкової?
01:14
15.12.2017
Костя
На Модерн-Експо теж писали що 10 тис.середня-фуфло,комуністична показуха!!!
00:17
15.12.2017
Особа
А які умови праці,графік?
останні новини
16-07-2018 15-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг