У ЛНТУ розповіли, чи конкуруватимуть зі СНУ через прикладну лінгвістику

На кафедрі української мови та іноземної лінгвістики Луцького НТУ в 2018 році відкриють нову спеціальність "035 – Філологія (прикладна лінгвістика)".

Презентація спеціальності відбулася у стінах ЛНТУ у середу, 27 грудня.

Зі слів ректора Петра Савчука, факультет активно взаємодіятиме із комп'ютерними технологіями. Саме тому студенти матимуть перевагу при працевлаштуванні.

Ректор ЛНТУ Петро Савчук

За 4 роки навчання, дипломований бакалавр матиме такі базові дисципліни як практичний курс англійської мови, практичну граматику та фонетику, основи веб-дизайну, системне програмування, порівняльну граматику та ін. До того ж вивчатиме німецьку мову та факультативно польську.

Студенти спеціальності зможуть стажуватися у Люблінському технічному університеті у Польщі, Університеті Бірмінгему у Великобританії, Саксіонському університеті прикладних наук у Нідерландах, Вищій школі Східна Вестфалія-Ліппе в Німеччині та інших.

Про переваги спеціальності розповідала кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української та іноземної лінгвістики Оксана Смаль, доктор педагогічних наук, професор кафедри української та іноземної лінгвістики Олена Ковальчук, декан кафедри обліку і фінансів Алла Московчук, завідувач кафедри комп'ютерних технологій Ігор Андрущук та волонтер Корпусу Миру Джейсон Маккрола.

Волонтер Корпусу Миру Джейсон Маккрола

Ректор вузу зауважив, що конкуренції із гуманітарним університетом, яким є СНУ ім. Лесі Українки, не буде, адже специфіка нової спеціальності в ЛНТУ значно відрізняється.

"Дійсно, це (СНУ – ред.) флагман по лінгвістиці, філології в області. Ми не будемо ніколи претендувати на такі лаври і навіть намагатися їх доганяти, бо це їхня ніша – власне класична гуманітарна", – зауважив ректор.

Та додав, що в технічному вузі є потужний "ІТ-шний" факультет, де є повна гамма спеціальностей від кібербезпеки, до програмування і інженерії. І саме на вдосконалення робіт цього факультету й буде направлена нова спеціальність.

Точну вартість навчання на новій спеціальності ще не назвали, проте запевняють, що орієнтуватимуться на ринкову ціну. Також вказують, що ліцензійний обсяг становитиме 50 місць, держзамовлення – 10 місць.

Завідувач кафедри української та іноземної лінгвістики Оксана Смаль

Професор кафедри української та іноземної лінгвістики Олена Ковальчук

Завідувач кафедри комп'ютерних технологій Ігор Андрущук

Декан кафедри обліку і фінансів Алла Московчук

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
27.12.2017 15:35
Переглядів1649
Коментарів8
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
15:08
28.12.2017
Анонім
У СНУ прикладна лінгвістика краща!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! їм до СНУ далеко
23:59
27.12.2017
Алекс
Я закінчував Прикладну Лінгвістику ще в ВДУ (зараз СНУ) 15 років тому. Повівся на рекламу, що там комп'ютери, іноземна мова, типу модний факультет. Потім дуже пошкодував. Комп'ютерних технологій там викладалося кіт наплакав, програмування 1 семестр і то через одне місце викладачем-непрофесіоналом. Англійська ОК, була, але ще й до того ну дуже багато всілякої мовознавчої фігні, яка нікому ніде не потрібна, ну і купа всяких баластних дисциплін типу екологій/психологій/культурологій, які потрібні хіба що самим викладачам, щоб їх чимось заняти і години відбити. В результаті отримав диплом яким можна хіба зад підтерти. Можливо зараз все по іншому, але тоді було саме так.
13:03
28.12.2017
Ірина Біскуб
2
0
Дорогий Алексе, якщо ваш диплом вам зовсім не знадобився, ми приймемо його назад))) Приймаємо щодня, окрім вихідних і святкових, ауд 239, головний корпус СНУ, проспект Волі 12 ;)
21:43
28.12.2017
Алекс
0
0
Дорога (в усіх значеннях цього слова) Ірино Павлівно! Я би здав назад свій диплом, але на даний момент він виконує важливу функцію - слугує підставкою для кружки із чаєм. До того ж мені просто шкода витраченого часу і пального на його повернення, та й навіть 4 грн на маршрутку він не вартий. У свій час розумні люди попереджали мене, що слава у цього факультету дута і радили звернути увагу на більш реальні спеціальності. Тоді я їх не послухав, про що згодом пошкодував. Тому зараз і хочу попередити всіх бажаючих стати "лінгвістами-програмістами" - не робіть мою помилку. Університети України зараз - це по суті шарашкіні контори, основна мета яких - заробити грошей, продаючи продукт-неліквід. Обирайте краще ВУЗи напр. тої ж Польщі, які за не набагато більший кошт дають на порядок якісніші знання + диплом, який без проблем можна підтвердити в Європі. Є ще американо-український університет "Конкордія", теж дуже хороші відгуки. Для себе я висновки зробив: ноги моїх дітей не буде в укрВУЗах!
22:57
27.12.2017
Самоосвіта
А якість знань теж забезпечать? Чи як завжди, по принципу: "а давайте ще пару спеціальностей відкриємо, щоб дали більше грошей!"? Імітація бурхливої діяльності та й годі...
20:55
27.12.2017
читач
ні, "потужна кібербезпека" тепер на історичному факультеті сну
15:40
27.12.2017
Свідомий
Їм до СНУ далеко! СНУ рулить!!
15:58
27.12.2017
сну-шниця
5
2
ця Оксана Смаль зі СНУ, може вона підніме ЛНТУ і будуть на рівні?
останні новини
19-07-2018 18-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг