#Сім_сорок. Хто крайній, або Як я хотіла біометричний паспорт

У завданнях на січень одним із особистих пунктиків була здача документів для отримання біометричного паспорта для виїзду за кордон. Аби не починати рік з провалу планів на рік (вибачте за тавтологію), твердо вирішила занести документи.

З просторів мережі та розповідей знайомих дізналася про кілька способів подати документи: через міграційну службу, ДП "Документ", ЦНАП. Найбільше мені імпонував варіант, де є можливість онлайн запису. Мене чекало прикре розчарування, але про це згодом. Я розповідаю ті кроки, які робила не як журналіст, а звичайна громадянка, яка прагне оформити документи. Можливо, описані тут деталі, будуть у нагоді тим, хто надає адміністративні послуги.

Так ось – у першу чергу я зайшла на сайт Державної міграційної служби. Тут є можливість електронної черги, але, на жаль, мої спроби побачити вільну дату не увінчалися успіхом. Можливо, її справді немає і з'явиться згодом - через місяць-другий. Ось і 31 січня, пишучи цей блог, я спробувала записатися, та марно. Але! Функція для оформлення "паспорта громадянина у формі id-картки" працювала. Тож якщо вам потрібно замінити документи і ви зареєстровані в Луцьку – можете спробувати.

Я також спробувала записатися в онлайн-чергу через ДП "Документ". На їхньому сайті є така функція, але у переліку Луцька немає.

Третьою інстанцією для мене став Центр надання адміністративних послуг Луцька. На сайті міської ради сайтом ЦНАПу вказаний ресурс "Портал електронних сервісів Волині". Тут теж є кнопка "Електронна черга", але вона не клікабельна. (До слова, в розділі послуги, мені вдалося знайти потрібну послугу аж на сьомій сторінці. Інформація тут не зовсім зручно впорядкована, бо паспортні послуги (але інші) траплялися і на інших сторінках. Було би доречніше всі впорядкувати – земельні окремо, для бізнесу окремо, паспортні окремо)

Мене цікавила інформація про "Оформлення та видачу або обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм". Коштує послуга 557,32 грн, а її оформлення тут вказане – до 20 робочих днів.

У моєму випадку мати при собі треба лише внутрішній паспорт, код платника податків та закордонний. Вирішила на ЦНАПі і зупинитися, оскільки він для мене найближчий.

Попередньо проконсультувавшись, мені порадили прийти для оформлення документів за півгодини до відкриття ЦНАПу, тобто десь о 7:30. Таким чином вдасться отримати заповітний талончик для прийому працівниками центру. Кількість цих талончиків – обмежена. При чому, як стало відомо згодом, у цю кількість входять і талончики для людей, яким потрібно просто отримати паспорт громадянина і надається ця послуга першочергово.

Чуття підказало прийти не о 7:30, а о 7:00. Чуття не підвело. На морозі на сходах ЦНАПу вже було велелюдне товариство. Читаючи в Facebook якусь гілку обговорення, я натикалася на фрази про живу чергу, тож спитала у когорти підЦНАПівців: "А хто тут крайній?".

"А он там у мужчини список, запишіться", - порадила добра душа з червоним носом від холоду. Все мирно, тихо, ніхто не кричить. Підходжу до писаря – і моє прізвище у списку 64 чи 63. (О сьомій ранку!). Талончиків всього 85. Мені кажуть: "Шанси, що отримаєш талончик не великі, але є. От я вчора не встиг, бо були люди за внутрішніми паспортами. А сьогодні о 5 ранку приїхав на таксі". Зрештою, я вирішую спробувати.

Отож, восьма ранку. Двері відкриваються. І увесь цей загал заходить всередину. Підвернута напередодні нога не дозволяє мені швидко кульгати і я опиняюся в кінці юрби, і думаю: "Ну от, приїхали. Я тепер явно не 63-тя. Бо тут - за сотню людей і вони мене так просто не пропустять".

Дівчина поруч перепитує, чи узагалі якийсь список був, бо вона про це не знала. До честі ЦНАПу усю цю легеньку паніку заспокоїла особисто директор департаменту Лариса Карп'як, яка у мікрофон пояснила, скільки є талонів, що робити людям, яким треба зробити паспорти громадян України, чому вони поза чергою і скільки коштує терміновий та не терміновий паспорт (стільки ж, скільки вказано на сайті. От лише термін виготовлення значно довший).

Після спічу чую попереду, що там починають шикувати людей відповідно до отого ранішнього списку. Я кульгаю на передову. Чую своє прізвище і стаю в чергу. Мені повезло, беру талончик під номером 70. Прийшла б о 7:30 - точно би не встигла. Тепер діло за малим: заплатити гроші, прийти у назначений час, здати документи і чекати за реалістичними підрахунками 4, а то і 5 місяців доки виготовлять мій нетерміновий паспорт.

Загалом, маючи досвід відвідин комунальних поліклінік, супермаркетів з 2-3 відкритими касами, перетину кордону, то черга за тим омріяним талончиком не дуже велика. Не було жодної бійки, я не чула прокльонів, але слова "яка дикість", "який жах" звучали. Бо як не крути - виникає дисонанс, коли бачиш той красивий ЦНАП з його дисплеями, куточками дитини і іншими зручностями, і стоїш у черзі, як в радянські часи за ковбасою (я сама не стояла, але уявляю собі якось так цю процедуру).

Реєстрація має бути електронною. І крапка. А поки, моя вам порада, встаньте раненько. Чи скористайтеся іншими сервісами, хоча я не можу поділитися досвідом, як працюють там.

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Автор:Грішина Тетяна
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
01.02.2018 07:40
Переглядів4440
Коментарів12
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
13:49
08.02.2018
Людмила
На сайті Державної міграційної служби можливість електронного запису відкривається о 00.00 годині. О 00.40 - місць уже немає. Але якщо у вас швидкий Інтернет - записатися реально. перевірено на собі і на колегах
19:04
08.02.2018
Зоя
0
0
Є там з крупи малій такий. Порішати може за $
07:08
02.02.2018
Маргарита
а ви щe спробували б подати докумeнти в Ковeлі!!! там люди можуть і з другоі ночі чeкати. І там три чeрги : тих людeй, які приіхали сьогодні, тих , хто був щe вчора чи три дні назад і записався на папірeць в чeргу . І там дійсно відчуєш усю агрeсію і дикість.
11:35
01.02.2018
Олександр
Прийшов сьогодні на 06:20 і був під номером 66, як автор опинився під номером 64 (яуа прийшла на 07:00), не розумію ???????? Зайшов в ЦНАП практично останій і встав в чергу за 65, нічого складного...
11:46
01.02.2018
Автор
1
1
День на день не схожий, вам не здається?) Я здавала на паспорт на минулому тижні. Тож тоді міг бути інший наплив людей
12:18
07.02.2018
Людмила
0
0
24.01 я займала чергу о 7:40 і була 54-та по списку, отримала талон без проблем!!!
11:30
01.02.2018
Богдан
всі ці електронні прибамбаси й "сервіси" викиньте поки що з голови, вони не для нас... саме надійне - самому прийти й переконатись, як працюють нововведення, бо якщо сидіти дома за екраном - світу божого точно, не знатимеш, а він жирстокий і невблаганний, треба загартовуватись морально й фізично...))) Керувати
11:23
01.02.2018
Богдан
на талоні буде написано - прийти на певну годину - брехня... оплачуйте квітанцію, роздягайтесь і сміливо йдіть на 2-й поверх... там практично нікого не буде, бо всі підуть чекати свого "часу".. на оформлення відводиться 5-7 хвилин... операторів там десяток і всі нудьгують... усміхніться, дайте цукерку й скажіть, що вам треба терміново до лікаря, чи ще кудись, нема коли чекати - вас приймуть, вони не злі, добрі... єдина затримка - дактилоскопія... у багатьох шкіра зтерлась і пальчики погано пробиваються, треба сильніше притискати, але це не смертельно... саме неприємне - довго чекати... сказали, що в Києві закупили другу лінію виготовленя паспортів і з березня все піде вдвічі скоріше, побачим... чекаю смиренно свою нову ксиву закордонну й економлю пенсію на поїздку... )))
12:55
01.02.2018
Автор
5
0
Я прийшла у заявлений час і у черзі не сиділа) Але якщо є час, то це вже якийсь порядок. Якщо будемо ходити як хочемо, то і будуть черги)
11:21
01.02.2018
Богдан
щось я не так зробив, все пішло задом на перед, поміняйте пліз...
11:15
01.02.2018
Богдан
на талоні буде написано - прийти на певну годину - брехня... оплачуйте квітанцію, роздягайтесь і сміливо йдіть на 2-й поверх... там практично нікого не буде, бо всі підуть чекати свого "часу".. на оформлення відводиться 5-7 хвилин... операторів там дес...Переглянути більше
11:15
01.02.2018
Богдан
я це пережив 4 дні тому і нічого, живий... простояв всього, годину, поспілкувався з людьми, а потім зробив зауваження адміністратору, що в касі приймають тільки карточку привата, а інші не хочуть, чому??.. правда, в неті гуляє цифра, що паспорт має коштувати 178 грн., а там беруть 558... де правда, сперечатись не став, часу не мав... заплатив за "терміновий" 858 і чекатиму півтора місяці...в мене все було так само як дівчина описала... також був 64 і прийшов на 7-му ранку... підкажу, як обійти чергу, прийшовши за 5 хвилин до 8-ї... головне - пропихнутись до дверей і коли їх відкриють - вдертись в середину, сказавши, що потрібний український паспорт і стаєш в чергу й береш талончика... переді мною так вчинила жіночка нахабна, а позаду - такий самий мужичок...
останні новини
15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг