Луцький суд зробив з українця поляка

Громадянин України звернувся до суду, щоб встановити факт свого польського походження.

Позивач звернувся в суд із заявою щодо встановлення його польської національності. Свою заяву він мотивував тим, що народився 1943 року в с. Новосілки Грубешівського району Люблінської області. Про це йдеться в рішенні Луцького міськрайонного суду Волинської області від 5 лютого.

В свідоцтві про народження запис про громадянство батьків відсутній, хоча батьки мали польське громадянство.

Його сім'я виховувалась відповідно до польських традицій: святкували польські свята, дотримувались польських звичаїв та обрядів. Його дідусі та бабусі також були поляками, сповідували римо-католицьку віру.

Позивач хоче відновити та зберегти своє етнічне польське походження. На даний час в жодному його документі, в т.ч. паспорті громадянина України і свідоцтві про народження, не вказано його національності.

Встановлення факту польського походження необхідне йому для впорядкування документів для реалізації особистих прав: власної національної ідентифікації та можливості у зв'язку з цим реалізації особистих прав, отримання можливості користуватися окремими пільгами і гарантіями, що передбачені чинним законодавством Польщі.

Відтак позивач просить суд встановити факт, що за національністю він є поляком. Також просить внести зміни до актового запису, складеного Сокальським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, вказавши в графі про національність його батька та матері "поляк" ("полька"), та вказавши його національність "поляк".

Луцький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області заяву не визнає та заперечує в її задоволенні.

Дослідивши письмові докази у справі, суд прийшов до висновку, що заява підлягає до задоволення, оскільки з наданих заявником документів вбачається, що його батьки, бабусі та дідусі були поляками, однак в свідоцтві про народження заявника помилково не зазначено його національності та національності його батьків.

Тому в суді вирішили заяву задовольнити та встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що позивач за національністю є поляком.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
16.02.2018 13:00
Переглядів1355
Коментарів4
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
10:44
27.02.2018
назар
Національність це не громадянство
13:44
20.02.2018
Іван
Отримає карту поляка і буде возити цигарки.
13:56
16.02.2018
Ростислав
Будо б добре, якби суд позбавив би цього пана українського громадянства.
14:58
16.02.2018
до Ростислава
1
0
А для чого? Що він такого протизаконного зробив? За національністю він поляк, і мав повне право встановити це офіційно
останні новини
18-06-2018 17-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг