У Луцьку штрафували власників собак (фото)

Луцькі муніципали у лютому склали більше двох десятків адміністративних протоколів за вигул домашніх улюбленців в заборонених місцях.

Про це повідомляється на сторінці муніципальної варти у мережі Facebook.

Наприкінці грудня 2017 року депутати Луцької міської ради затвердили правила утримання тварин, проте містяни нехтують інформаційними табличками, які забороняють вигул собак на певних територіях.

Найчастіше муніципали фіксують порушення на територіях навчальних закладів та дошкільних установ, в парках та скверах, а також поблизу медичних закладів. Люди вигулюють собак у місцях загального користування без коротких повідків та намордників, чим наражають на небезпеку оточуючих.

Відповідно до положень Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана її зареєструвати, забезпечити наявність нашийника з реєстраційними позначками та не допускати забруднення тваринами місць загального користування.

Втім, більшість власників собак цих пунктів не дотримуються. Люди скаржаться, що в місті мало спеціально облаштованих місць, куди вони б пішли на прогулянку зі своїми улюбленцями. Ті ж місця, які виділені для вигулу, не всім відомі та спеціально не одлаштовані, тому їм доводиться йти гуляти в школи та лікарні.

Довідково:

Ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

"Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в не відведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а також повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб – від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
20.02.2018 09:38
Переглядів1861
Коментарів7
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
03:53
11.03.2018
Олена
А ви не думали, що купи кладуть бродячі пси і коти??? Чи їм теж ходити в спеціальних місцях??? Може треба цю проблему вирішити????
08:25
24.02.2018
Віктор
Не собак боятись потрібно, а людей. Найбільше зло, приносять саме вони.
12:10
20.02.2018
Гандзя
дітям немає, де гуляти, - купа на купі. Хоч прибирайте! дістали!!!
11:49
20.02.2018
Нехай за візьмуться за тих, хто курить в громадських місцях, на зупинці, біля входу в магазин і т д.. понаставляйте смітників, а то х..ньою займаються.... сбаки - це вже 30 питання в списку
20:22
20.02.2018
Атятя
0
3
Не подобається, не нюхай. Теж знайшли проблему-курці.
11:49
20.02.2018
Олена
на кравчук є майданчик для вигулу собак, але більшість вигулюють на шкільному майданчику. так що це просто відмазка "нема місць"
11:15
20.02.2018
Ей ти
ще б прийшли на спорт майданчик 26 школи. там собак вигулюють дуже багато (вівчарки). І діти в школу йдуть 1-ий клас. Собака як кинеться то роздере навпіл.
останні новини
21-06-2018 20-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг