Vox populi: лучани розповіли, чи дотримуються посту (фото)

Тиждень тому, 19 лютого, розпочався Великий піст, який триватиме більше 48 днів. Після його завершення, 8 квітня, віряни святкуватимуть одне з найголовніших християнських свят – Воскресіння Господнє.

Як відомо, піст – це не тільки обмеження у їжі. Перш за все, піст – це духовне очищення і внутрішнє зростання.

Про те, як лучани ставляться до посту, яких дотримуються обмежень і що знають про піст взагалі, "Конкурент" запитав у містян.

Микола:

Я зараз дотримуюся посту, бо трошки прихворів. Але як правильно постити, я не знаю. Піст – то не обов'язково відмова від їжі. Той, хто може, то може відмовитись від їжі, а хтось і не може... Це духовне перш за все.

Наталя:

Ні, зараз немає як постити. Такі ціни, що не купиш нічого пісного. Раніше дотримувалися, а зараз я працюю фізично, тому потрібні сили якісь. Піст – головне духовний. Я вважаю, що це не обманути, не накричати на когось... Головне, щоб в душі було, а не їжа.

Лариса Петрівна і Тетяна:

Як получається. Зараз в нас час не крепко попостиш. Але піст – це не тільки обмеження в їжі, потрібно дотримуватися духовного посту.

Наталя:

У нашій сім'ї посту не дотримуються. Колись був період, коли дотримувалися. Я піст більше сприймаю не як відмову від їжі. В душі має бути. А їжа – то вже питання другорядне. Хтось може, хтось хоче – будь ласка. Хто ні – я не можу сказати, що потрібно засуджувати.

Микола Іванович:

Ви знаєте, що попи кажуть, що старшим людям після 60-и років і маленьким дітям постити не обов'язково. Головне – не робити дурниць. Я трішки підкований, у молодості спортом займався, то в мене з культурою харчування все гаразд. Я знаю, як харчуватися, щоб вагу зайву зігнати, яка корисна їжа, а яка не корисна, скільки горілки пити чи не пити, чи варто пити... Плюс життєвий досвід. Тому мені простіше. А є категорія людей, які живуть сьогоднішнім днем. Як кажуть, виделкою і ножем ми риємо собі могилу. По можливості я, опираючись на свій досвід, на знання, мені це легко... Я їм для того, щоб жити, а не живу для того, щоб їсти. А в піст головне не робити якихось капостей, ображатись. Це головне, і попи так кажуть. Головне бути лагідним і доброзичливим у піст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: VOX DEI: ЩО ТАКЕ ПІСТ І ЯК ПОСТИТИ ПРАВИЛЬНО

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
25.02.2018 20:00
Переглядів704
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
08:41
26.02.2018
Петро
Конкурент порахуйте скільки днів буде із 19 лютого до 8 квітня --я думаю 7/7=49 а Ви пишите що цей Піст 40 днів
10:25
26.02.2018
Редактор
0
0
Дякуємо за уважність, виправили)
останні новини
18-06-2018 17-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг