"Комо Україна" відсудила у гонгконзького офшору більше 50 мільйонів гривень

Товариство з обмеженою відповідальністю "Комо Україна" відсудило у компанії з Гонконгу 1 974 922 доларів США (50 258 566 гривень). Про це йдеться в рішенні Господарського суду Волинської області від 3 лютого 2016 року.

ТОВ "Комо Україна" звернулося з позовом до Господарського суду Волинської області, в якому просило стягнути з компанії Exacom Sales Limited (Коулун, Гонконг, Китай) 1 974 922 доларів США заборгованості. Саме таку суму китайці не заплатили за отриманий від української компанії товар (соняшникову олію).

Відповідно до укладеного контракту, гонконзька компанія мала би заплатити за продукцію банківським переказом упродовж тридцяти днів після офорлення митної декларації. Але представники офшору так і не надали суду належних доказів, які би підтверджували фактичне перерахування коштів.

Господарський суд вирішив повністю задовольнити позов і стягнути з Exacom Sales Limited на користь "Комо Україна" 1 974 922 доларів боргу та 206 700 гривень судового збору.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ТОВ "Комо Україна" зареєстроване в Луцьку, на вулиці Лідавській, 2. Серед співзасновників вказані ТзОВ "Комо-експорт" та компанія Фромер Холдінг Лімітет, яка зареєстрована на острові Кіпр. Кінцевим бенефіціарним власником є житель Кіпру Панагіотіс Піттас. Розмір статутного капіталу "Комо Україна" становить лише одну тисячу гривень.

Засновником "Комо-експорт", яка зареєстрована у Луцьку на вулиці Рівненській, 48, також є цей же кіпрський офшор. Розмір статутного капіталу підприємства складає 30 011 800 гривень.

Кіпріот Панагіотіс Піттас також вказаний бенефіціарним власником низки фірм: ПАТ "Дубномолоко", ТзОВ "Дубровицямолоко" та ТОВ "Українська сирна компанія", яка перебуває в стадії припинення. Варто зауважити, що ці всі компанії пов'язують з волинським нардепом Степаном Івахівим.

Компанія Exacom Sales Limited зареєстрована в Гонконзі за такою адресою: Unit 1010, Miramar Tower, 132, Nathan Road, Tsimshatsui, Kowloon, Hong Kong. Статутний капітал офшору складає лише 1 гонконзький долар (0,13 дол. США, тобто близько 3 гривень). Представником є компанія Asia Secreterial Services Limited, а директором значиться південнокореєць Чої Ільйонг (Choi Ilyoung, South Korea). Власником гонконзької компанії є інший офшор, зареєстрований на Маршаллових островах, – Eurointer AG (адреса: Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, MH96960, Marshall Islands)

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
16.03.2016 10:25
Переглядів1902
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-07-2018 14-07-2018 13-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг