Атовці Луцька обурені фінансуванням програми підтримки учасників АТО

Фото: ілюстративне

Фінансування міської програми підтримки учасників антитерористичної операції пропонують збільшити, адже видатки урізані, порівняно з минулим роком.

Про це йшлося 19 квітня під час круглого столу, за яким зібралися учасники АТО і ГО "Волинський центр розвитку урядування".

Член організації Сергій Григоренко розкритикував політику чинної міської влади щодо виконання програми підтримки атовців. Зокрема зауваження стосувалися щодо зменшення спілкування з атовцями та виділення коштів, виділених на допомогу у 2018 році, зокрема медикаментозну, психологічну підтримку для атовців.

Голова ГО "Луцька міська організація Спілки воїнів АТО Волині" Олег Кобилинський розповів, що нещодавно був круглий стіл із головами громадських організацій, які займаються учасниками АТО. У раді пояснили зменшення фінансування результатами освоєння коштів торік: мовляв, оскільки не було охочих використати допомогу, її зменшили цього року.

Тарас Яковлев, член "Волинського ЦРУ" каже, що це пов'язано із недостатньою інформатизацією населення щодо існування такої програми або надмірною бюрократизацією отримання допомоги.

Олена Звєрєва, яка займається психологічною підтримкою атовців, теж зазначила про зменшення оплати фахівців з психологічної допомоги. Вона зауважила, що в Луцьку було вісім випадків суїциду за 2017 рік і однією з причин цього стала, на її думку, невчасна чи недостатня допомога.

Психолог наголосила, що готова покинути програму через зменшення її підтримки і перенесення "терапії" під владні кабінети. Окрім цього, є питання до влади щодо будівництва реабілітаційного центру, яке затягнулося у часі.

Обласний очільник Національного корпусу "Азов" Андрій Дяченко наголошував на потребі соціалізації атовців. Наприклад, допомогу в започаткуванні власної справи, набуття навичок водіння авто тощо. Окрім цього, він запропонував розробити більш лояльний механізм житлової програми.

Зокрема зазначив, що не усі мають можливість заплатити початковий внесок, тож є сенс у розстрочці. Члени громадської організації винесли рекомендації збільшити фінансування програми підтримки мобілізованих та демобілізованих на 25 % до понад 6 мільйонів гривень та на 7,5 млн грн щодо житлової програми. Окрім цього, серед пропозицій звітуватися перед атовцями за виконання програми.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
19.04.2018 13:35
Переглядів1089
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-10-2018 18-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг