У Луцьку планують відновити Ринкову площу та ратушу

Жителів Луцька запрошують активно долучатися до підготовки проектних ідей для їх реалізації в межах проекту Ради Європи та Європейської Комісії "Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою" (COMUS).

Проект COMUS стартував на початку січня 2015 року, реалізовується в шести країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні, від кожної з яких представлене одне пілотне місто і два супровідні міста. За результатами конкурсу в Україні Луцьк визначено пілотним містом, – інформує сайт Луцької міської ради.

Метою проекту є розробка інноваційних моделей планування, що сприяють розв'язанню практичних проблем в історичних містах. Такі моделі та рішення щодо реабілітації культурно-історичної спадщини та її сучасного використання, розв'язання соціальних проблем, вдосконалення транспортного обслуговування, розвитку туризму та торгівельних зон, використання пустищ, поліпшення житлового фонду тощо мають відповідати європейським нормам і тенденціям, щоб стати привабливими для міжнародних інвесторів.

Проектом в Україні керує Міністерство культури України. До Національної групи зацікавлених сторін (Міжвідомчої групи з реалізації проекту) залучено: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень та Асоціацію міст України. Представники вищезазначених установ увійшли також до складу Групи експертів проекту.

У Луцьку задля реалізації проекту створено робочу групу та групу зацікавлених осіб, до якої можуть приєднатися усі охочі.

Натепер напрацьовано наступні проектні ідеї:

1.Ревіталізація Ринкової площі середньовічного Луцька, що, зокрема, передбачає:

– розробку концепції ревіталізації Ринкової площі,

– відновлення міської ратуші та створення сучасного інтерактивного музею міста в будинку на вул. Данила Галицького,1а.

– створення Центру міжкультурного діалогу в будинку на вул. Драгоманова, 1,

– реставрацію пам'ятки архітектури національного значення, будинку на вул.Кондзелевича, 5 (музей історії Луцького братства).

2.Виготовлення проекту зовнішнього входу в підземелля під пам'яткою архітектури національного значення Келії монастиря єзуїтів на вул.Кафедральна, 6.

Цей перелік може бути переглянутий або доповнений.

Пропозиції надаються в управління культури у письмовому варіанті в довільній формі, мають включати опис ідеї, обгрунтування щодо її актуальності та інновації і містити перелік проблемних питань, що можуть бути вирішені в процесі реалізації ідеї.

Після обговорення на засіданні місцевої робочої групи та місцевої групи зацікавлених осіб пріоритетність проектних ідей визначать національні та міжнародні експерти проекту COMUS.

Кінцевий термін надання пропозицій – 1 квітня 2016 року.

Детальніша інформація – за тел. 723426.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
21.03.2016 10:45
Переглядів903
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-10-2018 16-10-2018 15-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг