Позаурочний час для вчителів можуть зробити обов'язковим

Не всі вчителі погоджуються працювати під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання і часто відмовляються в останні дні. Тож нині обговорюється закон про загальну середню освіту, змінами до якого хочуть зобов'язати вчителів брати участь в урочному та позаурочному навантаженні педагогів. Такий досвід використовує Польща.

Про це 15 травня під час наради з педагогічними працівниками повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

"Якщо минулого року у нас в пунктах тестування у резервному списку було 7 людей, то цього року – 3. Якщо ваші люди є у списку тих, хто має працювати у пункті тестування, то вони не можуть не прийти. Вони можуть не прийти у надзвичайних випадках: щось сталося, хтось захворів. У нас були пункти тестування на пробному тестуванні, де ми робили 70 % заміни в останній день", – розповіла Лариса Середяк.

Траплялося, каже педагог, що один з відповідальних за пункт тестування пояснював відмови тим, що пробне тестування передувало "католицькому" Великодню, а були й заперечення щодо участі в ЗНО через дощ. До слова, оплата праці вчителів, зі слів Лариси Середяк, у день становить 200-300 гривень за чергування з 9 до 14 години.

Якщо ж законодавчо урегулювати питання позаурочного навантаження на вчителя, то ці питання вдасться зняти.

"Коли вчитель буде знати, що йому за рік треба 200 годин мати позаурочного для загальної оплати, то він буде обирати, чи йти на екскурсію, на ЗНО працювати тощо. Ми готуємо ці пропозиції, хоча й не знаємо, чи вони пройдуть. Але чую від хороших досвідчених директорів про те, що молоді вчителі відмовляються йти на педраду, бо це не записано обов'язками", – зазначила Лариса Середяк.

Цю проблему підтвердила і начальник управління освіти Волинської ОДА Людмила Плахотна. Хоча зауважила, що нині весь персонал готовий і проблема з забезпеченням на Волині вирішена.

Заступника голови Волинської облдержадміністрації Світлану Мишковець ця ситуація здивувала.

"Сьогодні чужі діти, завтра – ваші. А взагалі – це усі наші діти", – зазначила вона.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ ПРО ЗНО-2018

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
16.05.2018 19:30
Переглядів13538
Коментарів11
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:34
21.05.2018
Галина
У вчителя й так робочий день до 23:00. Поки зошити перевіриш, поки до уроків підготуєшся. Тільки й того, що все це робиш удома . А тепер хочуть, щоб учитель і спати не лягав. Цікаво, скільки проживе людина в такому темпі...?
10:58
20.05.2018
Учитель
Вчителі очолять революцію з порушення прав людини. Приймайте поправки, приймайте, і то поскоріше!
09:43
18.05.2018
Платник податків
Шановні вчителі! Вам платять по 200-300 грн за півдня і ви ще невдоволені? То хай міністерство висновки зробить! Вчителям напіднімали зарплати настільки, що 200-300 грн для них не гроші. І уроків в цей день немає. На педради вони не хочуть ходити? То йдіть касирами працювати! В нас сьогодні касири мають вищі освіти і залюбки замінять вас у школах! А втрапити в школу на роботу неможливо! Плачу податки і вважаю, що такі зміни потрібні!
20:27
18.05.2018
Оля
2
1
А ви би хоч раз на ЗНО попрацювали. Який це стрес! Крок вліво, крок вправо- розстріл !
07:14
17.05.2018
Дарія
Чому б одразу вчителів не зробити рабами? У нас у школі тільки за травень відбулося 5 педрад тривалістю 2 години.
22:30
16.05.2018
Ненен
Позаурочний час повинен оплачуватися. Ніхто не рахує скільки часу йде на підготовку до уроків,особливо зараз. Може вчитель повинен бути роботом ,залізякою без родини ,лише для роботи. Совісті у вас шановні виявляється немає зовсім. Позаурочний і позакласної роботою нехай займаються на факультативних які повинні бути передбачені в закладах.
21:02
16.05.2018
Олеся
Неоплачуване кріпацтво...
20:54
16.05.2018
Викладач
А от в університетах викладачі займаються багато позанавчально. Пари це лише третина навантаження викладача. І це прописується у індивідуальних планах. Окремо у викладачів є методична, виховна, організаційна, наукова види робіт. Все планується і прописується. А потім ще й звіт в кінці року за цими ділянками роботи. Тому тут і до Польщі їхати не треба. Можна в університетах перейняти. І ніхто викладачам у вузах не доплачує по 200-300 грн, як вчителям у школах. Все входить в оклад.
22:03
16.05.2018
Марія Іванівна
6
2
Зарплата викладача університету складається не лише із "вичитаних пар", а й за методичну, наукову і т.д. роботу теж. А покажіть мені вчителя, у кого в зарплаті стоїть оплата методичної, організаційної чи виховної роботи (не класне керівництво, бо то окрема пісня).
09:06
17.05.2018
Вчитель
6
3
Шановні викладачі, не робіться такими "завантаженими"... Всі ми прекрасно знаємо, як ви проводите навчання у Вишах... У мене дві доньки вчаться... не заочно, але повністю самостійно... бо ВИКЛАДАЧІ НЕ ПРИХОДЯТЬ НА ПАРИ !!!!!!!!!!!
18:57
17.05.2018
Марії Іванівні і вчительці
2
1
Пані Маріє, не демонструйте власного невігластва! Оклад доцента нині нижчий, ніж у вчителя без стажу і категоріїї. Це по перше, а по-друге, в зарплаті у викладача не стоїть виплата за методичну та інші види робіт, а ставляться вичитані години, яких сьогодні більше, ніж у вчителів. Тому припиніть брехати, досить і того, що ви нашим дітям в школах бершете. А кураторство в університеті взагалі не оплачується. Це волонтерська примусова праця, таке собі рабство. Щодо викладачів, які не приходять на пари, то не треба брехати. Я те саме можу сказати і про вичителів, бо теж маю дітей-школярів. І є вчителі, які їх нічого в школі не вчать,а лиш вимагають, аби дітей до них на репетиторство приводили і платили гроші. І маю багато претензій до вчителів. Але, на відміну від вас, чудово розумію, що є різні вчителі, тому не оббріхую всіх вчителів. Бо різні є вчителі, різні викладачі, різні лікарі, різні бухгалтери, різні сантехніки. А вам соромно має бути. Бо мислення у вас примітивне і стереотипне.
останні новини
19-10-2018 18-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг