#Сім_сорок. Останній дзвоник: без лінійки нема свята?

Величезні банти, білосніжні сорочки, розкішні букети, щасливі усмішки – школярі святкують кінець навчального року. Останній дзвоник – і канікули! Але спочатку – "святкова лінійка", куди ж без неї?

Реформи, зміни, нововведення… Але поки що все на папері. У свідомості як був шаблон, так і залишився.

Планували відмовитися від традиційних лінійок, проте діти досі марудяться на сонці, струнко вишикувавшись у шеренги.

Обіцяли не запрошувати представників влади? Але ж за кожною школою "закріплений" чиновник, який прийде на урочистості, двома реченнями привітає учнів, а ще двадцятьома двома розповість про те, який він молодець.

У країні війна – обійдемось без квітів, краще гроші спрямувати на допомогу нашим Героям. Вже забули. Букети, цукерки… Треба ж "подякувати" вчителям за "успіхи в навчанні".

То про які зміни і реформи можна говорити, якщо до нових цілей ми йдемо старими шляхами? Однією рукою хапаємося за нове, проте другою міцно тримаємося за старе. Засвоюємо нові підходи до навчання й виховання, але мислимо по-старому.

Звісно, ще потрібен час. Одномоментно все не зміниш. Однак розпочинати з чогось треба. То чому ж не почати зі "святкових лінійок"?

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій.Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Автор:Ліна КОРОЛЕВСЬКА
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
25.05.2018 07:40
Переглядів7315
Коментарів9
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
10:04
27.05.2018
Реформу не починають з кінця. Коли будуть у школах кабінети, які відповідатимуть сучасним вимогам, підручники не написані на скору руку і з помилками, а адекватні. Тоді відміняйте лінійки, або дайте альтернативу. Таки має бути логічне завершення навчального року. А на АТО і так учні і батьки кожен місяць збирають. І з зарплатні знімають військові. Залиште хоч щось. А то відміняють усе на світі, а в замін нічогісько.
22:00
26.05.2018
Ніна Христусь
Та невже всІ нещастя в освІтІ вІд урочистих лІнІйок на свята? Чому відразу і все потрібно змінювати? І яка альтернатива лінійкам? Квести? Екскурсії? А як же атмосфера свята і урочистостей? Мабуть, мені не зрозуміти таке реформування освіти....Я гадаю, що реформи потрібно у школі починати з технічного оснащення кабінетів, спрощення програм, введення профільного навчання і спеціалізації, створення належних умов для навчання, поділ класів на групи, кадрове забезпечення навчальних закладів, високпродуктивна освіта педагогів у міжатестаційний період...А насправді не це потрібно. Просто лінійки на свято Останнього дзвінка - це не сучасно, це віджило, не актуально. Дивно якось виходить....
11:44
26.05.2018
Єва Мастей
Знову чіпляєтеся за вчителів. Вчитель, який отримає букет - поганий, а чиновник, що грабує на мільйони - живе спокійно. Займіться вже ділом, а не чіпляйтесь до вчителів без яких ніхто нічого не вартий. Кажу це як вчитель із 23 річним стажем. Вчителі точно кращі, ніж депутати та можновладці, а живуть гірше. Такими темпами, хто в школу піде працювати? Депутат? Чиновник? Може ви? Спробуйте. Успіхів.
11:51
26.05.2018
Гандзя
0
3
а хто чіпляється до вчителів? я так розумію, йдеться про те, що в нас кричать про реформи, а ніхто їх не впроваджує. як була радянщина, так і залишилася.
11:02
26.05.2018
Людмила
Ну це ж дійсно красиво і радісно! І Похвальний лист перед всією школою і батьками отримати приємно! Ну не в шортах же його отримувати, а в святковому одязі! На двох святкових лінійках чи зібраннях (чи як би ми його не назвали) діти свідомості не втратять. Це вже "перебір". Це вже країна проходила - ламали церкви, а будували клуби, а потім навпаки.
10:45
26.05.2018
Учитель
"У країні війна – обійдемось без квітів" - то може б обійшлися і без дорогих автомобілів, готелів, квартир в елітних районах, особняків, відпочинку у Маямі, виплати захмарних премій і матеріальної допомоги чиновникам? "Краще гроші спрямувати на допомогу нашим Героям" - чиї гроші?. Може хтось виділяє ці гроші на закупівлю букетів і цукерок, а ми не знаєм. Якби війна закінчилася від того, що учителям перестали дарувати букети, учителі б ще добавили б своїх грошей до "зекономлених". Але ж у країні - війна, вчителям не моржна дарувати букети, бо це розкіш, а всім іншим можна влаштовувати бали, прийоми, концерти, не можна проводити лінійки, бо ж у нас реформи в освіті, але можно бути байдужими до пенсіонерів, невиліковно хворих, людей з обмеженими можливостями - бо ці реформи вже в дії. Зараз все зло країни зібралося в школах, бо хочуть лінійок і квітів?
10:38
26.05.2018
Оксана
Луцька гімназія 21 запрошувала на свято останнього дзвоника "Освітній пікнік", який ламан стереотип типової лінійки. Не все вдалося, але старт дано...
10:28
26.05.2018
Teacher
Все поменяли,что могли и не могли-посмотрим на результат...Оставьте хоть одну радость - линейку на долгожданный праздник "Последнего звонка".Отчего вы решили,что это прям back to USSR?
11:02
25.05.2018
Свідомий
Скандальна блогєрша діло каже))
останні новини
21-09-2018 20-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг