#Сім_сорок. Чому "білі кросівки" не для України

Учора натрапила у стрічці на статтю, написану виданням "Хмарочос". У ній на основі Києва показано, як утворюється пил у столиці і чим бруд небезпечний. Мова йде не лише просто про естетику, а про здоров'я.

Впевнена, що аналогічні проблеми стосуються і Луцька. Пригадайте, скільки днів ви можете ходити у світлому взутті. Серйозно? Днів? Думаю, діло обмежується годинами.

Я живу у центральній частині міста на першому поверсі і мої вікна буквально за день покриваються пилом. У приміській місцевості відносна чистота тримається довше. І на моє суб'єктивне враження з кожним роком, назвемо це, "індекс чистих вікон" стає все сумнішим. В оселю з вулиці залітає все більше і більше пилу, його приносить взуття, розносить вітер.

У Луцьку за останні роки не стало більше заводів чи виробництв, які б забруднювали повітря, але машин – в рази. У десятки разів.

Ще одинадцять років тому, коли я закінчувала 9-ту школу, біля її порогу паркувалися 2-3 машини. Інші діти доїжджали на навчання на громадському транспорті, або ж доходили. Нині територію, яку ми, будучи школярами, використовували як майданчик для ігор, віддали під парковку. Автомобілі паркують і вздовж всієї вулиці Потапова. А у шкільні свята тут ніде яблуку впасти.

З однієї сторони це ніби добре, бо свідчить про яке-не-яке, а підвищення добробуту, більше людей можуть дозволити собі авто. Але глобально така поведінка свідчить про те, що Луцьк не йде до статусу міста для пішоходів, яке апріорі буде чистішим. Або ж згадайте парк, де зупиняються авто ледь не під деревом, біля якого хочуть погуляти.

У загаданій статті аналізуються і інші архітектурні прогалини, як то проектування газонів, зелених тощо. Або ж порушення будівельників. Автомобілі з будмайданчиків не мали би розносити бруд, та це не так.

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій.Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Автор:Тетяна ГРІШИНА
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
14.06.2018 07:40
Переглядів362
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
26-09-2018 25-09-2018 24-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг