Поділитись:

У луцьких виданнях 7% новин – сумнівні

П'ятниця, 06 липня 2018, 09:40
У луцьких виданнях 7% новин – сумнівні

У кожній 17 новині в регіональних виданнях немає ідентифікованого джерела інформації. Тобто 10 % джерел інформації в новинах є сумнівними.

Такими є результати дослідження стандарту достовірності в новинах регіональних інтернет-ЗМІ в червні 2018 року у десяти регіонах України, проведеного ГО "Інститут масової інформації" за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

За даними дослідження ІМІ, найменше в онлайн-ЗМІ публікується новин з посиланням на анонімні джерела (1,3 %). При цьому, в новинних стрічках, які досліджувалися, майже 300 новин були опубліковані без жодного посилання на будь-яке джерело.

Серед регіонів, які досліджувалися, найменше новин без джерел було зафіксовано у Вінниці (0,6 %), найчастіше новини без джерела публікувалися у Запоріжжі (15 %). Лідери у використанні анонімних джерел у новинах – онлайн-медіа Кропивницього (3 %).

Найвищий рівень сумнівних джерел інформації було виявлено у маріупольських медіа (22 %), найнижчий – в полтавських онлайн-ЗМІ (1,5 %).

"Довіра до ЗМІ формується з множини факторів, проте одним з ключових факторів залишається достовірність. Тому ЗМІ, які використовують сумнівні джерела, ставлять не перевірину чи сумнівну, з точки зору достовірності, інформацію мають високи репутаційні ризики. І врешті решт у конкуренції з соціальними мережами переможуть ті ЗМІ інформації яких довірятиме суспільство", – заявила медіа-експертка ІМІ Олена Голуб.

У межах дослідження, було опрацьовано 5000 новин з 50 регіональних онлайн-медіа у 10 містах України (Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Маріуполь, Одеса, Полтава, Ужгород, Харків).

У луцьких виданнях 7% новин – сумнівні

Надрукувати
мітки:
коментарів