В українців немає майбутнього: депутати Луцькради про продаж книгарні "Освіта"

Про те, чи продаватимуть книгарню "Освіта" на проспекті Волі у Луцьку дискутували депутати міської ради під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Обговорення відбулося 23 липня під час розгляду питання про врегулювання оренди нерухомого майна територіальної громади міста Луцька.

Так, на запитання депутата Луцької міської ради Андрія Покровського, скільки ж повинна платити "Освіта" за оренду, відповіла начальник відділу управління майном комунальної власності Алла Грабко.

"Засновниками "Планети" і "Освіти" є обласна рада. Вона орендує у нас найкращі приміщення вже багато років, сплачуючи 1 гривню в рік. Тобто жодного прибутку ми від цього майна не маємо. Якщо буде продаватися це приміщення – то це рішення міської ради", – повідомила Грабко.

До того ж, Андрій Покровський надіслав запит до Луцькради, стосовно продажу обох приміщень. На що йому відповіли стосовно закриття "Планети". Натомість про закриття книгарні "Освіта" відповіли, що нині таке рішення відсутнє.

Стосовно продажу книгарні "Освіта" висловив свою думку і депутат міськради Павло Данильчук.

"Із "Планетою" все зрозуміло, йде її процес ліквідації як комунального підприємства. По "Освіті" ми будемо відстоювати, аби вона там залишилася. Знаю, що громадськість ця ситуація сколихнула. Адже рядом депутатів була озвучена пропозиція стосовно продажу. Однак, є Закон України, відповідні Укази Президента України про те, що де знаходяться книгарні, які розповсюджують україномовну книгу не менше 50 %, то немає права їх виселяти. Наше завдання – відстояти цю книгарню", – переконаний Данильчук.

Із ним погодився і депутат-укропівець Микола Дендіберін.

"Якщо закриють книжковий магазин, то в українців немає майбутнього", – переконаний депутат Луцькради.

Також він додав, що книжкові магазини у місті закривати не варто.

Варто зауважити, що договір оренди у книгарні закінчується 30 жовтня. І її долю вирішуватимуть самі ж депутати на сесії Луцької міської ради.

А тим часом, лучани почали збирати підписи на підтримку книгарні.

Нагадаємо, що інформацію про можливий продаж книгарні "Освіта" озвучив раніше радник міського голови Ігор Поліщук. Він зазначив, що книгарні шукають інше приміщення, утім яке – не сказав. Поруч донедавна розміщувалася ще одна книгарня – "Планета". Це комунальне обласне підприємство закрили. "Освіта" - теж комунальне підприємство. Обидва орендують приміщення міської комунальної власності у центрі Луцька.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СКІЛЬКИ МОЖУТЬ ВТОРГУВАТИ ЗА КНИГАРНЮ "ОСВІТА"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
23.07.2018 17:30
Переглядів651
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-10-2018 18-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг