Політична спекуляція, – луцький пастор про "кримінал" за гомосексуалізм

Пастор Луцької біблійної церкви і режисер Сергій Шараєвський вважає законопроект про кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму політичною спекуляцією на духовні та моральні теми.

Про це він розповів у коментарі ІА "Конкурент".

Нагадаємо: представник комітету з євроінтеграції, нардеп від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул пропонує встановити кримінальну відповідальність за книжки про одностатеві стосунки та пропаганду таких відносин.

Зі слів Сергія Шараєвського, з погляду Біблії та класичного християнства одностатеві стосунки протиприродні і є гріхом.

"Тому Церква закликає людей до віри в Ісуса Христа і позбавлення від гріховних залежностей, в тому числі і гомосексуальної. Але християнство розділяє гріх і грішника. Ми ненавидимо гріх, але любимо людей, навіть якщо вони грішать. Принаймні, так має бути", – зауважив пастор.

Проте, зазначає режисер, гріх гомосексуалізму сьогодні подається не лише як приватний вчинок окремих людей. Його намагаються унормувати.

"Тому таке "лобіювання" гріха і викликає спротив. Відповідно, в середовищі християн є певне різнодумство стосовно методів протистояння пропаганді чи лобіюванню одностатевих стосунків. Я займаю десь середню позицію. Вважаю, що Церква повинна приймати будь-якого грішника і давати йому шанс на покаяння, спасіння і нове життя у свободі від гріха. Але водночас Церква повинна протистояти унормуванню гріха в суспільстві й боротися проти активних груп гомо-лобістів, які в останній час поводяться надто агресивно. Звісно, благі цілі повинні досягатися і благими методами, тобто в протистоянні ми не повинні виходити за рамки Божих заповідей і законів України", – вважає він.

Що стосується ініціативи Олександра Вілкула, то, зауважив Сергій Шараєвський, така гостра і провокативна тема неодноразово ставала ласим шматочком для політиків, особливо тих, які захищають "руССкій мір". Зокрема, декілька разів подібний законопроект подавався "Партією регіонів" та комуністами. Тепер на "захист духовності" виступив Опоблок. Хоч насправді, зазначає пастор, нібито "святою" боротьбою за православну віру вони намагаються прикрити свою моральну і політичну нікчемність та вчергове ділять людей і зводять їх лобами.

"Я завжди був противником заборони пропаганди гомосексуалізму за московським стандартом. Саме Росія має такий закон. Оскільки досить складно визначити, що таке пропаганда, то подібним законом ми можемо запустити цензуру і репресивну машину. В Росії запуск такого механізму привів до появи законів Ярової, які обмежили релігійну та місіонерську діяльність всіх, окрім РПЦ, що є наступом на свободу віросповідання", – розповів режисер.

Також Сергій Шараєвський зауважив, що дуже тяжко зрозуміти механізми та критерії, за якими має діяти заборона пропаганди.

"Наприклад, використання фото і музики Елтона Джона буде прирівняне до пропаганди? А що буде з брендом "Dolce & Gabbana"? Теж підпаде під заборону? Розумієте? Як на мене, то є набагато кращі закони, які регулюють інформаційну безпеку і захищають дітей від негативного впливу шкідливої інформації або пропаганди. Наприклад, такий закон діє в Литві під назвою "Про захист неповнолітніх від негативної інформації". Він і турбується про безпеку, і водночас не є репресивним. Тому до ініціативи депутата Вілкула в мене вкрай негативне ставлення, як і до будь-яких політичних спекуляцій на духовні та моральні теми", – додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДОВГА, ДИВНА ТА НЕОБРІЗАНА ІСТОРІЯ ПРО ГОМОСЕКСУАЛІСТА, ЯКИЙ "ЗАВ'ЯЗАВ"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
11.10.2018 17:00
Переглядів485
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-10-2018 23-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг