Гунчик засекретив список заслужених пенсіонерів

Розпорядження із прихованими відомостями про осіб підписав голова ВОДА Володимир Гунчик

У розпорядженні Волинської обласної державної адміністрації приховали відомості про осіб, які отримали пенсії "за особливі заслуги перед Україною".

Відповідне розпорядження від 29 січня 2016 року із підписом голови ОДА Володимира Гунчика опубліковане на сайті Волинської ОДА.

Рішення закрити відомості про осіб, які одержали відповідні пенсії, в адміністрації пояснили, посилаючись на Закон України "Про захист персональних даних".

Щоправда, у пункті 3-му статті 5-ї Закону України "Про захист персональних даних" сказано, що дані про фізосіб, які отримують бюджетні кошти, не належать до інформації з обмеженим доступом. Про це зауважив на сторінці у фейсбуці громадський активіст Михайло Шелеп.

"Не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", – сказано у 5-ій статті.

"В моєму розумінні пенсії якраз і є "бюджетними коштами", тому список осіб, які їх отримали, має бути оприлюднений", – пише Шелеп на своїй сторінці.

У 5-му пункті статті 6-ї Закону України "Про доступ до публічної інформації" також зазначено, що доступ до фактів розпорядження бюджетними коштами не може бути обмеженим. Хіба що в інтересах національної безпеки чи, щоб запобігти злочину. Що до цієї ситуації, очевидно, не підходить.

Відповідно, приховувати перелік осіб, які отримали винагороду, жодних підстав не було.

Розпорядження

Як зазначив громадський активіст, протягом 2015 року було видано 5 аналогічних розпоряджень, у 2016 році – 4. У всіх цих документах імена людей, які отримали нагороди, замовчуюють.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
05.05.2016 21:21
Переглядів1456
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
08:03
06.05.2016
Олександр
Страна повинна знать своїх героїв!!! цьо ж якраз і є ж пенсії за особливі заслуги. з цього приводу навпаки требе було б скликати пресконференцію
21:38
05.05.2016
лучанин
Дістав уже цей Гунчик-невіглас. Ще такого некомпетентного голови ОДА на Волині не було.
останні новини
21-10-2018 20-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг