Луцький тубдиспансер обладнали надсучасною лабораторією

У Волинському тубдиспансері відкрили сучасну лабораторію для ефективної та швидкої діагностики туберкульозу.

Відтепер аналізи пацієнтам робитимуть не тільки на бактеріологічному, а й на молекулярному рівні. Про це повідомляє видання "ZIK".

На облаштування приміщення для лабораторії витратили мільйон гривень. Саме ж обладнання коштувало удвічі дорожче.

Медики наголошують, що збудник туберкульозу щороку виявляють у 700 волинян. Відтак сучасна діагностика є вкрай необхідною. У лабораторії вже працює 7 бактеріологів, які проводять дослідження у закритому режимі.

"Нова лабораторія оснащена ламінарними боксами та витяжною вентиляцією. Таке обладнання гарантує безпечну роботу для медперсоналу, оскільки ми працюємо із живим збудником туберкульозу", – пояснила бактеріолог клініко-діагностичної лабораторії Наталія Кондратюк.

Найчастіше збудник туберкульозу виявляють у тих, хто має послаблений імунітет, зловживає алкоголем чи наркотиками. У зоні ризику й ті, хто перебуває у сімейному чи побутовому контакті із хворими. Недуга потребує швидкої діагностики. Відтак усі працівники лабораторії пройшли спеціальне навчання, щоб успішно користуватися новими приладами.

"Якщо ми раніше давали відповідь пацієнту, чим саме проводити лікування через кілька місяців, то зараз це можна зробити за дві-три години після обстеження хворого. Це величезний прогрес і в діагностиці, і в лікуванні", – наголосив генеральний директор Волинського протитуберкульозного об'єднання Юрій Валецький.

Медики додають, що від цієї хвороби не застрахований ніхто. Однак швидкий результат обстеження дасть змогу вчасно розпочати лікування, яке триває від 6 до 20 місяців.

Наразі усі дослідження у Волинській лабораторії проводять безкоштовно. Надалі витратні матеріали купуватимуть за державний кошт.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
23.12.2015 16:17
Переглядів2152
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-10-2018 16-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг