Лучанка поскаржилася, що церковний спів не дає виспатися

Церква Київського патріархату, що будується навпроти гімназії № 4 у Луцьку, стала перепоною для лучан, які у вихідний день воліють поспати довше.

Лучанка Оксана Нєдовєсова у петиції на сайті Єдиної системи місцевих петицій поскаржилася, що, мовляв, церковний спів не дає можливості виспатися у літній період при відчиненому вікні.

"Зранку неможливо провітрити квартиру, адже як тільки у вихідний день відкривається вікно, вже стає неможливим продовження сну - зі всіх сторін чути лише церковний спів. Ця проблема є особливо актуальної саме у літній час так як провітрири задушливі помешкення можна лише зранку, а це стає неможливим. Чому цекрва має право порушувати мої права, права членів моєї сімї та усіх мешканців сусідніх будинків на відпочинок, що гарантовані ст. 45 Конституції України", – сказано у петиції.

Тож жінка у своєму зверненні просить заборонити використання гучномовців при церковних службах, посилаючись на статті Конституції України.

"Конституція України гарантує відсутність привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (ч.1 ст. 24 Конституції України).

Окремо хочу наголосити, що відповідно до ч. 3 ст. 35 Конституції України церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова. Враховуючи вищенаписане, прошу підтримати мою петицію та вжити заходів стосовно дотримання кожним прав, гарантованим нам усім Конституцією України. Джерелом влади в України є народ, а не церква і чийсь бог, який використовується в переважній більшості тільки для маніпуляцій тим, у що щиро вірять інші", – зазначено у документі.

До кінця збору підписів залишилося Станом на 12 липня петицію підписали 16 осіб із 300 необхідних.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
12.07.2016 13:04
Переглядів2259
Коментарів5
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
18:34
13.07.2016
Юра Gepich
Ну що ж настільки "РОЗУМНІЙ" жіночці можна лише поспівчувати, тому що ТАКОГО світ небачив!!! І хочеться наголосити що з 8 ранку до 22 вечора (у вихідні з 9 ранку до 23 вечора), хай мене вибачать, в церкв,і та й де завгодно можна хоч на голові ходити. Такщо хочу звернути вашу увагу на те що ніяких статтей конституції вони не порушують
13:29
15.07.2016
Нєдовєсова Оксана (автор петиції)
1
0
Не вам це вирішувати, що порушено, а що ні. Є граничні норми, встановлені Законом. Стосовно замірів звуку - тут замірів і непотрібно робити, хоча якщо нічого не зміниться - будуть всі документи і заяви у всі інстанції. Не треба лицемірити тим, хто цю церкву будував. Єдине що я хочу - спокійно жити і виспатись у вихідний день. Гучномовці включаються перед 8 годиною ранку і "гатять" на весь район. В цей час на першій службі (бо основна у них приблизно в 09-30) в церкві стоїть в переважній більшості 10 людей із священником. Їм щось не чути? Ніхто ні у кого дозолу не питав, підписи не збирав. І якщо самі священники порушують закон, то чого вони до нього взивають тепер? Хіба не таких священників Ісус з церков виганяв і якого вони так на всіх проповідях вшановують? Ділами своїми потрібно християнство поширювати, а не пустослівям.
13:31
15.07.2016
Нєдовєсова Оксана (автор петиції)
0
0
згідно із Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" громадяни мають право на безпечні для здоров'я та життя побут, відпочинок і навколишнє середовище. Стаття 24 цього Закону зобов'язує підприємства, установи та організації вживати заходів з недопущення перевищення рівнів шуму на так званих захищених об'єктах, в число яких входять житлові будинки та прибудинкові території. Допустимий рівень шуму встановлюється санітарними нормами і залежить від території і часу доби. В середньому для житлових будинків рівень шуму не повинен перевищувати 45-60 дБ (рівень шуму можуть виміряти органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, до яких треба звертатися із заявою).
18:11
13.07.2016
Шалапін
На тому світі виспиться!
09:37
13.07.2016
Та ну..
останні новини
20-10-2018 19-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг