Луцьким вчителям розповіли, як релігійна реформа вплинула на західну освіту

500 років Реформації (R500) – подія, яку в Україні впродовж наступного року відзначатимуть християни-протестанти.

Першим змінювати католицьку церковну систему у 1517-му році почав доктор богослів'я Мартін Лютер.

У Німеччині до дверей Віттенберзької замкової церкви він прибив дошку з дев'яносто п'ятьма тезами. У них Лютер яро виступив проти індульгенції, яку на той час потрібно було купувати. Натомість реформатор доводив, що Спасіння та Божа милість досягаються завдяки вірі, а не сповіді.

Як така релігійна реформа вплинула на освітню систему Західної Європи – про це вчителям луцьких шкіл розповів британський вчений, в минулому викладач Уельського університету Роджер Брінд. Зустріч відбулася 23 листопада в залі Благодійного комплексу "Фіміам".

"Саме освіта стала серцем Реформації. Реформатори вважали, що усі віряни повинні мати можливість самостійно читати, розуміти, та практикувати Біблійне вчення", – сказав Роджер Брінд. Завдяки цьому в Європі збільшилася кількість шкіл. Саме тоді вперше створили навчальну програму. Акцент поставили не лише на читанні та письмі, а й ввели вивчення точних наук. Людей почали вчити мислити та аналізувати. Право навчатися отримали дівчата, яким до цього знання були недоступні. Відтак, на думку британського професора, освідчених європейців побільшало.

Спікер наголосив, що перед Мартіном Лютером ідею Реформації почали висловлювати відомі вчені та науковці: Джон Вікліф, Ян Гус, Ієронім Пражський. Послідовниками Лютера стали Ісаак Ньютон, Ян Амос Коменський та Гріфіт Джонс – люди, чиїми працями користуються і досі.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
25.11.2016 09:15
Переглядів858
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг