У Польщі після фільму "Волинь" вже співають "Вбий українця", – В'ятрович в Луцьку

Український науковець-історик і публіцист Володимир В'ятрович вважає фільм "Волинь" режисера Войцеха Смажовського абсолютно антиукраїнським.

Про це він розповів під час візиту до Луцька 29 листопада.

"Мав можливість подивитися цей фільм і переконаний, що це яскравий зразок пропаганди. Нічого спільного з кіномистецтвом в ньому немає. Жодного бажання розібратися в тому, що насправді відбувалося між українцями і поляками режисер не проявив", – вважає дослідник українсько-польського конфлікту.

Навпаки, каже він, режисер свідомо зіграв на уявленнях, які існують в польському суспільстві, часто абсолютно хибних.

"Коли йому зробили зауваження про абсурдність сцени, в якій греко-католицький священик на Волині посвячує зброю в церкві, він сказав: "Я знаю, що цього могло не бути, але такими були уявлення більшості поляків про те, що відбувалося", – розповідає український історик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В'ЯТРОВИЧ В ЛУЦЬКУ ПРЕЗЕНТУВАВ СВОЮ КНИГУ ПРО ВОЛИНСЬКУ ТРАГЕДІЮ (ФОТО)

На думку Володимир В'ятровича, небезпека польської стрічки полягає в тому, що завдяки ній тема Волинської трагедії стала елементом поп-культури. За прем'єрний місяць, зокрема, її подивилися близько 1,5 мільйона поляків.

"Ми вже маємо виконавців, які співають "Вбий українця". Ми вже маємо перехід цього протистояння на побутовий рівень. Мої знайомі, коли відбувалася прем'єра цього фільму в Польщі, їхали в ліфті, розмовляючи між собою українською мовою. Там був поляк. Почувши українську мову, він каже: "А що пани думають про Степана Бандеру?" Для того, щоб віджартуватися, вони відповіли: "Напевно, поки ми доїдемо, не встигнемо все розказати". А той: "Насправді, немає що розказувати. Він був злочинцем і ви маєте це визнати", – пригадує науковець.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
30.11.2016 11:05
Переглядів1437
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
11:27
30.11.2016
Юродивий
А десь можна польську "Волинь" в інтернетах подивитися?
02:05
05.12.2016
Мыкола
0
0
А слабо у Польщу поїхати?
останні новини
22-10-2018 21-10-2018 20-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг