У Луцькраді розповіли, як підтримуватимуть учасників АТО

У Програмі підтримки мобілізованих та демобілізованих учасників АТО акценти зміщуються на демобілізованих та контрактників.

Програма створена задля забезпечення фінансової, соціальної, медико-психологічної підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, військовослужбовців, які уклали контракт про проходження військової служби, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців. Про це сказав заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко 30 листопада під час сесії Луцькради.

Сергій Григоренко зазначив, що ця Програма підтримки мобілізованих діє з 2014 року, коли Україна зіштовхнулась з масовою мобілізацією. Але змінились обставини, і зараз практично в Луцьку не лишилось мобілізованих. Сьогодні дуже багато контрактників, але була категорія, яка не була охоплена цією Програмою, – це демобілізовані.

"Ми вирішили в цій програмі дати додаткові преференції контрактникам в місті Луцьку. Тому категорія "мобілізовані" лишається, але акценти зміщуються на демобілізованих та контрактників", – сказав Сергій Григоренко.

Він зауважив, що серед основних заходів Програми досить великий розділ забезпечення одноразовою допомогою в 5 тисяч (на це передбачено 750 тисяч гривень) та надання адресної грошової допомоги (на це передбачено 900 тисяч гривень).

Також в програмі передбачено і забезпечення психологічної реабілітації бійцями АТО – на це піде 700 тисяч гривень. Тут учасників АТО поділять на дві категорії: одружені та неодружені. Перші їздитимуть на реабілітацію разом з дружиною, а друга категорія – неодружені, їх збиратимуть у групи з 5-ти хлопців і вони в такому складі відвідають один з волинських санаторіїв, на базі якого буде працювати психолог.

До того ж й ті, хто воював на Сході у складі добровольчих батальйонів, можуть скористатись і путівками, і консультаціями.

Окрім того, мільйон передбачено на безкоштовне медикаментозне лікування та 160 тисяч гривень спрямують на безкоштовний проїзд дітей учасників АТО в громадському транспорті.

Передбачено, що кожен квартал перед громадою звітуватиме про виконання програми.

Проект рішення депутати підтримали.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
30.11.2016 11:20
Переглядів437
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-10-2018 15-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг