Поляки розповіли про ставлення до українців

Чехи, словаки, італійці, угорці та американці – до цих національностей поляки мають найбільшу приязнь. Не викликають симпатії у поляків араби, роми, турки, росіяни і румуни.

Такі результати опитування, проведеного Центром вивчення громадської думки, – повідомляє "Наш вибір" із посиланням на wiadomosci.wp.pl.

Під час дослідження у поляків питали про їх ставлення до 25 національностей та етнічних груп. І понад дві п'ятих анкетованих заявили про свою прихильність до французів, хорватів, данців, японців, німців, греків та литовців. Більше однієї третини респондентів говорили про свою симпатію до білорусів, китайців, естонців, євреїв, українців та в'єтнамців.

Так, дуже добре ставиться до чехів 59 % опитаних поляків, а ось неприязнь відчуває – 10 % і ще кожен четвертий – байдужість. Свою симпатію до словаків задекларувало 57 % респондентів, неприязнь так само 10 % і 24 % – байдужість. До італійців мають приязнь 57 % опитаних, про свою неприхильність до цієї національності говорив тільки кожен десятий поляк, а байдуже 26 % респондентам. Американців та угорців любить 57 % респондентів та 51 % говорили про свою симпатію до англійців.

А ось питання про ставлення до українців розділило опитаних поляків. 36 % анкетованих висловились про свою симпатію до сусідньої нації, 32 % сказали, що українці їм неприязні, а кожному четвертому – 26 % – байдуже. А ось до голландців висловив симпатію кожен другий опитуваний поляк, а до німців – 46 % респондентів.

Ще до п'яти національностей поляки маю негативне ставлення. Так, не викликають симпатії араби у 59 % опитаних, у той час коли про приязне ставлення до цієї нації висловилось 16 %, а ще 17 % респондентів – байдуже. Кожен другий говорив про своє негативне ставлення до ромів і 42 % – до турків. Румуни не подобаються 35 % респондентів, і 38 % поляків говорили про своє негативне ставлення до росіян, хоча у 31 % ця національність викликає симпатію.

Підсумовуючи, у Центрі вивчення громадської думки, кажуть, що ставлення поляків до 25-ти національностей дещо покращилось, у порівнянні з минулорічними дослідженнями. До усіх сусідніх націй поляки відчувають симпатію та приязнь, окрім росіян. А ось симпатія до чехів, словаків, німців і білорусів сягнула найвищих показників із 1993 року.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
01.03.2017 13:47
Переглядів1811
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-10-2018 20-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг