У Польщі заговорили про "зелені карти" для українців

Економічні мігранти з-за східного кордону Польщі, особливо з України, стають, практично, єдиним джерелом заповнення прогалини на ринку праці в Польщі.

А це показує, що уряд у питанні міграційної політики нарешті повинен перейти від слід до вчинків, – пише Польське радіо.

На погляд експертів, модель політики щодо мігрантів повинна змінитися і перейти від короткострокової до довгострокової. Польща повинна заохочувати мігрантів поселятися над Віслою і тут працювати. Прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький, який дотепер був прихильником таких змін, проте його плани блокували, зараз зможе їх реалізувати. Прем'єр свідомий демографічних проблем і хоче їх вирішувати.

Однією з ідей є введення для громадян України документа на кшталт "зеленої карти", на основі якого українці могли б поселятися в Польщі разом із родинами. Про створення стабільніших умов життя для іноземних працівників у Польщі закликають роботодавці.

Але вже серед політиків такої однодумності немає. Особливо депутати від партії Кукіз'15 висловлюють свої сумніви стосовно присутності українців у Польщі. Однак, як наголошує професор Мацєй Дущик, – число українців у Польщі може бути політичною проблемою лише тих, хто не має ніякого уявлення про міграцію.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
19.12.2017 14:01
Переглядів834
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-06-2018 21-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг