У Польщі змінюється структура працевлаштування іноземців

У Польщі змінюється структура працевлаштування іноземців. Нині найбільш затребувані будівельна, гастрономічна і транспортна галузі.

Про це повідомляє "Польське радіо".

Зі слів віце-міністра сім'ї та праці Станіслава Шведа, якщо кілька років тому більшість іноземців приїжджала до Польщі, щоб працювати у сільському господарстві, то нині участь сільськогосподарської галузі є меншою:

"У 2010 році в рільничій галузі було зареєстровано 61 % декларацій про намір працевлаштувати іноземця. У 2015 році таких декларацій було 35 %, а торік – тільки 17 %. Отже, виразно видно зменшення участі сільського господарства у ринку праці іноземців у Польщі. Нині найбільша участь іноземців спостерігається у будівельній, гастрономічній, транспортній галузях", – зазначив він.

Як інформує Міністерство сім'ї та праці, до кінця 2017 року громадянам країн, які не є членами ЄС, було видано 234 тисячі дозволів на працю. Більш популярною була інша процедура працевлаштування – на підставі декларацій про намір працевлаштувати іноземця, які давали право працювати у Польщі шість місяців впродовж року. Торік таких декларацій було зареєстровано 1,8 мільйон для близько 1,1 мільйона іноземців.

З першого січня 2018 року набули чинності нові засади сезонного працевлаштування іноземців у Польщі. Декларації про намір працевлаштувати замінено дозволами на сезонні роботи. На підставі дозволів іноземець може працювати у Польщі впродовж 9 місяців в календарному році. Нові правила було введено з метою пристосування польського закондавства до євросоюзного. Процедурою сезонних робіт охоплено такі галузі: сільське господарство, садівництво, туристичну та гастрономічну галузі.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
22.02.2018 18:48
Переглядів761
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-06-2018 21-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг