Вірус-вбивця врятував життя лікаря

Бактеріофаг, природжений вбивця бактерій, який був виявлений в Коннектикуті, успішно вилікував 80-річного лікаря від стійкої до антибіотиків інфекції.

Про це в журналі "Evolution, Medicine, and Public Health" повідомила група вчених та лікарів Єльського університету, –інформує інтернет-портал technology.org.

Чоловік підхопив інфекцію після операції із заміни дуги аорти. Життя пацієнта залежало від прийому чималих доз антибіотиків, проте бактерії, що уразили його серце, Pseudomonas aeruginosa, розвинули стійкість до медичних препаратів.

Закріплений за хворим лікар Діпак Нараян зв'язався із вченим-дослідником Бенджаміном Ченом, який саме працював з натуральними зразками бактеріофагів, щоб визначити, чи ефективні ці віруси в боротьбі проти стійких до ліків інфекцій. Чен розповів, що під час експедиції в Коннектикуті було виявлено бактеріофаг, що за своєю структурою є схожим до бактерії Pseudomonas aeruginosa, отже його можна використати для порятунку життя хворого.

Згодом Нараян хірургічним шляхом увів в грудну клітину пацієнта сотні тисяч маленьких бактеріофагів. Віруси знищили бактерії та позбавили хворого від інфекції.
Зі слів Сема Шейнера, програмного директора відділу екологічної біології Національного наукового фонду США, цей новий підхід до лікування є результатом фундаментальних досліджень процесів еволюції та демонструє безцінне значення біорізноманіття.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
14.03.2018 07:00
Переглядів536
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг